"En çok biz hak ettik"

Play Off’u en çok kendilerinin hak ettiğini söyleyen Teknik Direktör Ziya Doğan, “Düşme potasından geldik ve Play-Off’lara kaldık. 10-15 puan üzerimizdeki 6-7 takımı yakaladık ve bu işi başardık” dedi. Telafisi mümkün olmayan maçların kendilerini beklediğini de belirten Doğan, bu emeklerin boşa gitmemesi için daha ciddi, daha disiplinli, daha konsantre hazırlanacaklarını da söyledi.
Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ziya Doğan, Play Off’a kalmayı garantiledikleri Niğde Belediyespor galibiyeti sonrasında yaptığı değerlendirmede, “Kamuoyunda kolay bir maç olarak görülse de zor bir maç oynadık. Kıran kırana bir mücadele oldu” dedi.
Rakibin ilk golden sonra çok istekli oynadığını söyleyen Ziya Doğan, “Rakibin büyüğü küçüğü yok. Futbolda her an her şey oluyor. Alt taraf ve üst taraf için çok zevkli günler geçirdi takımlar. Biz de Ankaragücü maçına kadar avantajı Karşıyaka’ya vermiştik. Bu hafta gittik aslanlar gibi oynadık ve puansal olarak Play Off’u garantiledik. Rakip çok ciddi ve agresif oynadı. Futbolun gereklerini yaptı. Zor da olsa galip döndük. İşi garantiledik” diye konuştu.
Play Off’lara kalarak çok zor bir şeyi başardıklarını da söyleyen Ziya Doğan, “10-15 puan üzerimizdeki 6-7 takımı yakaladık ve bu işi başardık. Bu işi başarmak yetmiyor önce grubumuzda sonra finalde başarılı olarak taçlandırmalıyız. Eleme usulü maçları daha zor. Telafisi mümkün olmayan maçlar oynayacağız. Diğer takımlar da hak etti ama en çok biz hak ettik. Düşme potasından geldik ve Play-Off’lara kaldık. Bu emeklerin boşa gitmemesi için daha ciddi, daha disiplinli, daha konsantre hazırlanmamız ve sakin olmamız lazım. Çalışmalarımız gayet iyi gidiyor, moral motivasyonumuz gayet iyi. Rakip ayrımı yapmıyoruz, aldığımız puanlar bizi nereye götürürse oraya gideceğiz” şeklinde konuştu.
Play-Off’un tüm Kastamonu ailesine hayırlı olmasını dilediğini de söyleyen Ziya Doğan, sözlerini şöyle tamamladı:
“Sayın belediye başkanımız, kulüp başkanımız, yöneticilerimiz, malzemecimiz, futbolcularım, taraftarımız hep beraber birlik beraberlikle bu işi başardık. İnsan oğlu doyumsuzdur, keşke berabere kaldığımız maçları kaçırmasaydık diyorum. Yüzde yüz kazanmamız gereken maçlarda çok enteresan bir şekilde puansız tamamladık. Kazansaydık, şimdi şampiyonluğa oynuyorduk.”