"Enerjimizi lige harcayacağız"

KSK 1966 Kulüp Basın Sözcüsü Ahmet Baysan’dan değerlendirme

Kastamonuspor 1966 kulüp sözcüsü Ahmet Baysan, kupadaki Karşıyaka karşısında elde edilen galibiyet ile takımın ligdeki durumunu değerlendirdi.

PTT 1.Lig ekibi Karşıyaka karşısında alınan galibiyetin hem Kastamonu hem de kulübe prestij kattığını söyleyen Ahmet Baysan, enerjilerini kupada değil ligde harcamak istediklerine dikkat çekti.

Lig ve kupa başarısının birleşmesiyle artık Kastamonu’da her evde Kastamonuspor 1966’nın konuşulduğunu da söyleyen Baysan, “Ziraat Türkiye Kupası’nda Karşıyaka karşısında elde ettiğimiz galibiyet Kastamonu ve kulübümüz için büyük bir prestij kaynağı oldu. Bizi en çokta artık evlerde de Kastamonuspor 1966’nın ve futbolun konuşulur noktaya gelmesi mutlu etti. Ligdeki başarımıza Ziraat Türkiye Kupası’ndaki başarımızda eklenince bu durum şehrimize bir heyecan verdi. Bu heyecanın devam etmesi için yönetim olarak bütün gayretimizi gösteriyoruz, göstermeye devam edeceğiz. Ziraat Türkiye Kupası E Grubu’ndaki son maçımızı Galatasaray’la oynayacağız. Bu maç tabi ki bizim için bir prestij maçı olacaktır. Hedefimiz lig olduğu için enerjimizi kupada harcamamız gerektiğine inanıyoruz” diye konuştu.

Çanakkale Dardanelspor’la cumartesi günü deplasmanda kritik bir maça çıkacaklarını da hatırlatan Ahmet Baysan, “Ligde ikinci devrenin daha zor geçeceğini biliyoruz. Rakipler bize karşı genelde hep kapalı oynayacaklar. Bunu Tavşanlı Linyitspor ile oynadığımız maçta gördük. Şimdi önümüzde Çanakkale Dardanel maçı var. Karşıyaka maçı, galibiyeti artık geride kaldı. Biz takım olarak dünden itibaren artık Çanakkale Dardanelspor maçına odaklanacağız.Çanakkale maçını geçersek 2.Lig yolunda daha da rahatlayacağız. Grupta geçtiğimiz hafta alınan sonuçlar, rakiplerimizin puan kaybetmeleri bizim için önemli bir avantaj sağladı. Anlaşılan o ki devre arasında özellikle kümede kalma ve play-off hedefleyen ekiplerin yaptıkları transferler bu sürprizleri beraberinde getirdi. Bu durum ayrıca ikinci yarının çok zor geçeceğini gözler önüne serdi. Bunun yanında çok transfer yapmanın da her şeyin çok daha iyi olacağı anlamına gelmediğini görmüş olduk” dedi.

Hem ligde hem de kupada başarılı bir performans gösterdiklerini, buna karşın hertürlü tenkit ve yön verici eleştiriye açık olduklarını da belirten Ahmet Baysan, “Herkesin fikrine saygı duyuyoruz. Şuanda lideriz ve iyi bir yoldayız. Tenkit ve eleştirilere açığız ama fitneye sebep olmaması gerektiğini düşünüyoruz. 2.Lig yolunda ilerleyen kulübümüzün sosyal medyada olsun, basınımızda olsun aslı astarı olmayan laflarla kimsenin zedelememesi lazım. Bunlar kulübe zarar verir, başarımızı zedeyebilir. O bakımdan Kastamonu sevdalısı her kişinin konuşacağına, söyleyeceğine daha dikkatli ve seçiçi olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Futbolcular arasında bir ayrımın söz konusu olamayacağını da belirten Ahmet Baysan, “Takımımızda bulunan bütün futbolcular bu kulüpten ve Kastamonu’dan ekmek yemektedir. Hepsi bizim evladımızdır. Hiçbirine ayrım yapılması, iltimas geçilmesi söz konusu değildir. Teknik ekibimiz bütün futbolcularımızla her antrenmanda yekından ilgilenmekte ve takip etmektedir. Formayı muhakkak kendi kriterleri çerçevesinde ve futbolcuların sakatlık durumlarına göre dağıtmaktadır. Bu durumu spor kamuoyuna ve taraftarımıza hatırlatmakta fayda görüyorum” dedi.

Akhisar Belediyespor maçında taraftarların kötü tezahüratı nedeniyle kulübün 10 bin lira para cezası aldığını da söyleyen Baysan, açıklamasını şöyle noktaladı:

“Taraftarımız 2.Lig’e giden bu yolda artık çok daha dikkatli olmalı. Kötü tezahüratlar kulübümüze maddi ve manevi zararlar vermektedir. Bunu taraftarımıza önemle hatırlatıyoruz. Kötü tezahüratın hiç kimseye faydası yoktur. Hem memleketimizin onurunu ve şerefini zedeliyor, hem de kulübümüze maddi olarak zarar getiriyor. Son olarak bu nedenle kulübümüz 10 bin lira para cezasına çarptırılmıştır. Bunun sebebi kimdir, hesabını kim verecektir? O bakımdan taraftarımızdan önemle fair play kurallarına uygun hareket etmelerini talep ediyoruz”