"Dardanel maçı önümüzdeki en büyük engel"

Dardanelspor’un cumartesi günkü maçı şampiyonluk hedefinden kopmamak için son şans olarak çıkacağını söyleyen Ahmet Duman, sakinliklerini koruyup, oyun düşüncelerinden taviz vermeden sahada kazanmak için mücadele edeceklerini kaydetti.

Futbola başladığı ve antrenörlüğünü yaptığı Çanakkale Dardanelspor’u mağlup edip gruptaki liderliklerini sürdürmek istediklerini de belirten Ahmet Duman, “Dardanelspor’la bu hafta oynayacağımız maç 2. Lig yolunda bizim için çok büyük bir engel teşkil ediyor. Çünkü Dardanelspor bu maça şampiyonluk hedefindeki son çıkış olarak görüyor. Bu zorlu maça da bizi mağlup etmek için çıkacaklar. Aksi halde play-off mücadelesi verecekler. Çanakkaleli olduğum için Dardanelspor’u yakından yakından takip ediyorum. Çanakkale bu haftaki maça tüm dinamikleri ile çok önem veriyor. Kastamonuspor 1966 maçı için bir kampanya başlatılmış. Biletler 1 liraya indirilmiş. Cumartesi günü tribünlerde bir kalabalık oluşturulmaya çalışılıyor. Zor bir maç olacak. Dardanelspor her zaman söylediğim gibi iyi bir takım. Bu grupta herkesi yenebilicek bir takım. Ama oyun anlamında zaafları var. Biz sakinliğimizi koruyup kendi oyun formatımızla, kendi oyun düşüncemizden taviz vermeden kazanmak için mücadele edeceğiz. Ümit ediyorum ki; memleketimin takımını, içinde yetiştiğim Dardanelspor’u yeneriz ve liderliğimizi devam ettiririz” dedi.

Zorlu maç öncesinde kadrodaki son durum hakkında da bilgi veren Duman, “Uğur Yanıkdemir oynamayacak. Cabir Coşar’ın durumu ise maç gününe kadar netlik kazanacak” diye konuştu.