“Evlatlarınız, Türk Milleti’nin gurur kaynağıdır”

P1770608

361’inci dönem birinci grup kısa dönem erler, Gölköy 5’inci Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı’nda dün düzenlenen törenle yemin etti.

Törene Vali Şehmus Günaydın, Belediye Başkanvekili Eşref Can, 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Kurmay Albay Mehmet Özer Güneş, Baro Başkanı Mehmet Çiftci, komutanlar, davetliler ve asker aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Kurmay Albay Mehmet Özer Güneş nezaretinde 2 bin 410 askerin yemin etmesiyle devam etti.

Yemin töreninin ardından dönem birincisi Alperen Çetinkaya 361’inci dönem birinci grup kısa dönem askerler adına konuşma yaptı.

Arkadaşları adına kütüğe plakayı çakan Alperen Çetinkaya’nın konuşmasının ardından dereceye giren askerler için ödül töreni düzenlendi. Dereceye giren erlerle komutanlarınaa başarı belgeleri ve hediyeleri verildi.

Ödül töreninin ardından, 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Kurmay Albay Mehmet Özer Güneş yemin eden askerlere ve ailelerine seslendi. Güneş, “Evlatlarınız, yüce Türk Milleti’nin gurur kaynağıdır” dedi.

Askerlere ettikleri yeminin en zor zamanlarında yol göstereceğini söyleyen Güneş, “İçtiğiniz andı bir an bile unutmayınız. Yüreğiniz ve bileğinizle canla başla taşıyın. Vatana ve Türk Milleti’ne hizmette size yol gösterecektir” diyerek sözlerini tamamladı.

Güneş’in konuşmasının ardından program tören geçişi ile son buldu. Tören sonrasında askerler aileleri ile kucaklaşıp hasret giderdi. CM