Evrenye’den Vali’ye 410 imzalı dilekçe

Karayolları’nın köyleri yakınına kurmayı planladığı “Andezit Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi”ne karşı çıkan Evrenyeliler, bu konuda başlattıkları kampanyada 410 kişi tarafından imzalanan dilekçeyi Vali Yaşar Karadeniz’e verildi.

Karadeniz, konunun komisyon toplantısında yeniden değerlendirileceğini kaydetti.

 

Karayolları’nın köyleri yakınına kurmayı planladığı “Andezit Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi”ne karşı çıkan Evrenyeliler, bu konuda başlattıkları kampanyada 410 kişi tarafından imzalanan dilekçe Vali Yaşar Karadeniz’e verildi.

Köyde başlatılan ve hemen hemen bütün köy halkının imza attığı dilekçeyi

kendisine sunan Evrenye muhtarı Hayri Yorulmaz ve kampanyayı düzenleyenlerden Salih Telli’yi makamında kabul eden Vali Karadeniz, konunun komisyon toplantısında yeniden değerlendirileceğini kaydetti.

Muhtar Yorulmaz, 410 imzalı dilekçeyi İnebolu Kaymakamlığı, Karayolları Bölge Müdürlüğü ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğüne de verdi.

İSTANBUL’DAN DESTEK

Taş ocağı ve kırma eleme tesisine karşı Evrenye köyündeki imza kampanyasına İstanbul’dan da destek geldi. Merkezi İstanbul Kuzguncuk’ta bulunan Evrenye Turizm ve Kalkındırma Derneği’nde imza toplandı. Evrenye’ye taş ocağı kurulmasını istemeyen gurbetçi hemşeriler de dilekçeye imza attı. Dernek Başkanı Engin Demirezen, kampanyaya 181 imza ile destek olduklarını söyledi.  (Y. İNEBOLU)