ATGB ilimizde yatırım planlıyor

ALMANYA'NIN REN VESTFALYA EYALETİNDE YER ALAN AVRUPA TÜRK GİRİŞİMCİLER BİRLİĞİ (ATGB), ALMANYA'DAN SONRA TÜRKİYE VE MACARİSTAN'DA DA YATIRIM YAPTI. (MUSTAFA TIĞLI/BERLİN-İHA)

Almanya’nın Ren Vestfalya eyaletinde yer alan Avrupa Türk Girişimciler Birliği (ATGB) başkanı Orhan Buyurman, “Almanya’dan sonra Macaristan ve Türkiye’de yatırım yaptık. Macaristan’daki yatırımımız, tamamen Türkiye’ye endeksli, bu ülkedeki tesislerimizde yetişen büyükbaş hayvanları ülkemize kazandırıyoruz.

Hedefimiz, Türkiye’nin et ihtiyacı noktasındaki eksikliğine katkı sağlamak. Gebze başta olmak üzere Kastamonu’da ATGB olarak bir yatırım planlıyoruz” dedi.

 

BERLİN (İHA) – Almanya’nın Ren Vestfalya eyaletinde yer alan Avrupa Türk Girişimciler Birliği (ATGB), Almanya’dan sonra Türkiye ve Macaristan’da da yatırım yaptı.

Yatırımlarla ilgili düzenlenen toplantıya ilişkin bilgi veren ATGB Genel Başkanı Orhan Buyurman, Macaristan’da yaptıkları yatırımın Türkiye’nin et ihtiyaçlarını karşılama noktasında önem taşıdığını ifade etti. Buyurman, ATGB’nin kişiler bazında değil topluma faydalı olmak amacıyla kurulduğunu ifade ederek, hem gençlere yeni iş imkanları sağladıklarını hem de ekonomiye katkı sağladıklarını belirtti. Buyurman, özellikle son yıllarda Türkiye’deki istikrarın Avrupa’da yaşayan Türk iş adamlarının ülkelerine yatırım yapmak noktasında ciddi anlamda girişimde bulunduklarını ifade ederek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türk iş adamlarına önemli ölçüde moral verdiğini söyledi. ATGB olarak insanlara yeni iş imkanları sağladıklarını ifade eden Buyurman, “Almanya’dan sonra Macaristan ve Türkiye’de yatırım yaptık. Macaristan’daki yatırımımız, tamamen Türkiye’ye endeksli, bu ülkedeki tesislerimizde yetişen büyükbaş hayvanları ülkemize kazandırıyoruz. Hedefimiz, Türkiye’nin et ihtiyacı noktasındaki eksikliğine katkı sağlamak. Macaristan programımıza Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler de katıldı. Gebze merkezli yatırımlar hakkında bilgi sundu. Gebze başta olmak üzere Kastamonu’da ATGB olarak bir yatırım planlıyoruz. Bu noktada Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler bize ciddi anlamda destek sağlıyor. Avrupa’daki Türk iş adamlarının ülkemize yatırım yapma noktasında önlerini açmak istiyoruz. Türkiye, her alanda hızlı bir şekilde büyüyor. Biz de bu büyümeye katkı sağlamak istiyoruz. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve hükümetimizin bizlere sağladığı imkanlar için teşekkür ediyoruz. Bu tür destekler bize moral oluyor. Ülkemizin gelişimine katkı sağlamak bizi mutlu ediyor” dedi.