Fehmi Yılmaz’a Esnaf Oscarı

Türkiye Esnaf Haber Dergisi tarafından Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri arasında yılın en başarılı ve girişimci müdürü seçilen Kastamonu Esnaf Kefalet Kooperatifi’nin kıdemli müdürü Fehmi Yılmaz, ödülünü dün düzenlenen törenle aldı.

Türkiye Esnaf Haber Dergisi ve Türkiye Esnaf Radyo ve Televizyonu Sahibi ve Yönetim Kurulu Üyesi Cevat Önge, “Türkiye Esnaf Haber Dergisi ve Türkiye Esnaf Radyo ve Televizyonu olarak 17 yıldır Türkiye Esnaf Oscarları ülke genelinde tertip ediyoruz. Buraya benim üçüncü gelişim oluyor. İlk iki kez Birlik Başkanı’mızın yılın birlik başkanı olması, daha sonra Kredi Kefalet Kooperatifi olarak yılın kooperatifi seçilmesi, bu yılda ilk kez odalarımızda genel sekreterleri seçiyorduk. Bize ‘Kooperatiflerde müdürlerimiz var, onları niçin seçmiyorsunuz’ gibi bir tenkit geldi. Onu biz göremedik, o bizim hatamızdı, bu sene ilk defa gördük, oylamaya sunduk ama ondan önce şimdiye kadar ülke genelinde yapılan 259’ncu tören bu oluyor. Bu törenin oylamaları 17 bin 800 civarında, Türkiye genelindeki esnaf ve sanatkâr abonelerimiz bu oylamayı gerçekleştiriyorlar. Biz öneriyoruz, bize öneriliyor, aday gösteriliyor, bizde bu adayları üyelerimize sunuyoruz, oyamaya koyuyoruz, oylama sonucunda en fazla oy alan kişi, başkan ve veya sekreter konumuna göre yılın ‘Esnaf Oscarı’na layık görülüyor. Bizim de bir tane oyumuz var, bizde onu veriyoruz ve biz bu arada bir köprüyüz.

Şimdi bu yıl ilk kez Kredi Kefalet Kooperatiflerinde yılın en başarılı, en çalışkan, en sevilen ve en girişimci müdürü kim olsun dedik ama bunu demeden önce de nostaljik bir çalışmalar vardı, geçmişten fotoğraflar koyuyorduk, biz Dursun Ergin Başkanımızın daha önce seçilmiş olduğu Oscar ödülünü kazanmış olduğu bir fotoğrafı kullandık, Kastamonulu dostlar onu yeni yapılmış gibi görmüşler bize 400 oy geldi. Yani bu yüzden 2017’de de yapılan oylamaya 400 oy daha ilave etmemiz gerekiyor. Tabiî ki başarı başarıyı getiriyor. Bu başarının arkasında mutlaka dursun Başkan’ımın ve yönetim kurulunun rolü çok büyük. Ama çok çalışkan bir müdürümüz, çok objektif bakan bir müdürümüz ve bu kredi kefalet kooperatifine her biri ayrı ayrı değer katan çok değerli personel arkadaşlarımız var. Personel arkadaşlarımıza da teşekkür belgesi hazırladık. Onları da başkanım sunacak.  Yönetim Kurulu Başkanı olarak Oscar ödülüne layık görülen Fehmi Yılmaz ve çalışanlarını kutluyor ve teşekkür ediyorum” dedi.

Dursun Ergin

Kastamonu Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi ve Kastamonu Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanı Dursun Ergin de törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Kastamonu Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak Müdürümüz Fehmi Yılmaz Türkiye Genelinde birinci seçilerek Oscar ödülüne layık görüldü. Bu bir ekip işi, burada ben yönetim kurulu başkanı olarak, hem yönetimle hem mevcut personelimizle de bu başarıyı yakalamamız da, her iki ekibin, hem yönetim, denetim kurulunun, hem de personelimin tam anlamıyla kurumsallaşmış yapıya hizmet etmesinden doğan bir başarımız. Burada şanslıyım, gerçekten uzun yıllar hizmet vermiş kooperatif müdürümüz olarak Fehmi Yılmaz ve onun altında çalışan 10 tane iki avukatla beraber personelimiz  hepsi de mevcut kooperatifin başarısı için canla başla çalışan mesai mevhumu tanımayan arkadaşlarımız ve dolayısıyla bu başarının, başarılı personelin arkasında duran başarılı bir yönetim kuruluyla mevcut esnaf kefalet kooperatifimiz bulunduğu duruma geldi. Burada da şunu gururla söyleyebilirim ki Türkiye’deki 900 küsur kooperatifin içersinden Kastamonu Merkez Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi olarak ilk 16’nın içersindeyiz. Bunun mimarı bütün çalışanlarımız ve yönetim kurulumuzdur. Ben bir kez daha hem yönetim kuruluma hem de müdürümüze tekrar teşekkür ediyorum, bu başarılarının da devamını diliyorum.”

Fehmi Yılmaz, Nurten Merdin, Jale Aral, Necati İsmailoğlu , Berna Baş, Simla Durgut, Şükran Kenet, Süha Baltacı,Mehmet Ayrancı, Aysel Sulamacı’ya teşekkür belgelerini Dursun Ergin, Fehmi Yılmaz’a Oscar ödülünü Dursun Ergin ve Cevat Önge ve Fehmi Yılmaz için hazırlanan özel resimli çerçeveyi de Kooperatifin Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalyoncuoğlu verdi.

 

Cengiz MUHZİROĞLU