Fikri hocayı kaybettik

Türk Basın Birliği Kastamonu Şubesi eski başkanı, gazetemiz yazarı Fikri Uzun, aramızdan ayrıldı.
Evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu düşüp boynunu kıran ve koma halinde Bolu’ya kaldırılan Uzun, tıbbın çaresiz kaldığı noktada cuma günü hayatını kaybetti.
Kurtuluş Yolu, Öte Geçe ve Lamba Işığında adlı üç kitabı bulunan Fikri Hocamızın vefatı, basın ve eğitim camiasında büyük üzüntü yarattı.
72 yaşında aramızdan ayrılan Fikri Uzun, dün Nasrullah Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Okmeydanı’nda toprağa verildi.

fikri hoca1968 yılında başladığı öğretmenlik mesleğini çeşitli illerde sürdüren ve 1994 yılında Kastamkonu Abdülhakhamit İlkokulu’ndan emekli olan Fikri Uzun, emeklilik döneminde Ziraat Bankası karşısındaki Cumhuriyet Büfe’yi çalıştırmış, daha sonra ise takı malzemesi satışı yapılan işyeri açmıştı.
Bir süredir rahatsız olan Fikri Uzun, geçtiğimiz Aralık ayı içerisinde Abdülhakhamit İlkokulu’nun eski öğretmenleri bir araya getirdiği organizasyona katılmıştı. Anısı bizlerle yaşayacak sevgili hocamıza rahmet, kendisi gibi öğretmen olan eşi Reyhan Uzun ve çocukları Özgür, Özlem ve Özge başta olmak üzere ailesine, eğitim camiasına, tüm öğrenci ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.