Facebook'ta siyaset meydanı

MHP Merkez İlçe İl Genel Meclisi üyesi Hüsnü Dıngıloğlu’nun sosyal medya üzerinden yaptığı Anayasa değişikliği ile ilgili paylaşımına AK Parti İhsangazi İGM üyesi Necmi Aladağ’dan cevap geldi.

Sosyal medya hesapları, siyasilerin yeni tartışma alanı olma özelliğini her geçen gün güçlendiriyor.
Meclis’te Anayasa değişikliğinin oylandığı şu günlerde, ilimizdeki siyasiler de sosyal medya üzerinden atışmalarını sürdürüyor.
MHP Merkez İlçe İl Genel Meclisi üyesi Hüsnü Dıngıloğlu’nun Anayasa değişikliği ile ilgili paylaşımına AK Parti İhsangazi İGM üyesi Necmi Aladağ’dan cevap geldi.
Hüsnü Dıngıloğlu’nun MHP’nin kurucusu merhum Alparslan Türkeş fotoğrafıyla birlikte yaptığı, “Cennet mekan Başbuğum sağ olsaydı, ne milliyetçiliği ayaklar altına aldım diyenler çıkabilir, ne TC’yi indirmeye cesaret edebilirler, ne de Anayasa’yı değiştirerek ülkeyi bölmeye cüret edebilirlerdi” paylaşımına, Necmi Aladağ şu yorumda bulundu:
“Ey Milliyetçi Hareket’e mensup vatansever milliyetçi kardeşim; Milliyetçi Hareket’in aslan yürekli vatansever Genel Başkanı olan Dr.Devlet Bahçeli’nin evet dediği ve desteklediği bu Anayasa değişikliğinin, ülkenin bölüneceğine neden olabileceğine inanıyor olmanız genel başkanınıza yapılabilecek ve atılabilecek en büyük iftiradır. Ve merak ediyorum, yapılacak genel seçimlerde sayın Bahçeli’nin liderliğinde girilecek seçimde o partiye seçmenlerden nasıl oy isteyeceksiniz. Demez mi vatandaş; o zaman genel başkanına güvenmeyen bir teşkilat varken ben nasıl inanayım diye. O zaman siz de birileri gibi dün dürdür mü diyeceksiniz?