“Finali biz daha çok hak ediyoruz”

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ziya Doğan, Gümüşhanespor maçı sonrasındaki değerlendirmesinde, “Golleri kaçıran biz olduk. Şok iki gol yedik. Biri mucizevi, bir diğeri ise defansımıza çarpıp kalecimiz Oğuzhan Bahadır’ı kontrpiyede bıraktı. Gümüşhanespor’un tek pozisyonu vardı. Çaprazdan kalecimiz Oğuzhan Bahadır ile karşı karşıya kaldıkları pozisyon. 2-0 mağlup duruma düştükten sonra bunun altından kalkmak önemliydi ve kalktık. Peş peşe attığımız gollerle beraberliği sağladık. Galipde gelebilirdik. Sahamızda avantajlı bir skor almamız lazımdı maalesef alamadık” dedi.

Seyirciden yoksun oynadıkları maçta hakem Hakan Ceylan’ın net bir golü vermediğini söyleyen Ziya Doğan, “Hakem oyunu genelde iyi idare etti gibi gözüktü ama o gol verilmiş olsa erken golü bulduğumuz için rakip çok daha tedirgin, bizim takımımız ise çok daha yüksek motivasyonla sonuca gidebilirdik. Gümüşhanespor’la oynadığımız ilk maçı artık unutacağız” diye konuştu.

Gümüşhane’de tur atlamak için ellerinden gelen herşeyi yapacaklarını da söyleyen Ziya Doğan, “ Sadece her iki taraf içinde adalet istiyoruz. Kim hak ederse o kazansın. Ama biz kazanmak istiyoruz, turu geçmek istiyoruz. Herkes kendine göre turu geçmeyi hak etmiştir ama Türkiye’de yarım sezonda çok iyi çıkış yaparak önce Play-Off’a, sonra Play-Off yarıfinale gelen bir ekip olarak bizim daha çok hak ettiğimizi düşünüyorum. Bu çıkışı taçlandırmamız lazım. Bu çıkışı taçlandırmanın yolu da Play-Off finali oynamaktan ve o finali kazanmaktan geçiyor” dedi.

Üst üste oynanan maçların ardından takımların yürüyecek halinin kalmadığını da söyleyen Ziya Doğan, “Daha öncede dile getirdim.Ligin son iki haftasını ve Play-Off maçlarını dörder gün arayla oynadık. Gümüşhanespor’la oynadığımız ilk maçta da görüldü ki; ne bizim, ne de rakibin yürüyecek hali kalmadı. Bu kadar üst üste maç oynatılmaz. Yol şartlarını da bunu eklediğinizde takımların ne büyük sıkıntı çektiği ortaya çıkıyor. Bu planlamanın yanlış olduğunu bir kez daha dile getiriyorum. Bu kadar aceleye ne gerek var? Diğer ligler devam ederken 1 hafta boşluk verilmiş olsa ne olur? Hem seyircinin izlerken, hem futbolcunun oynarken zevk alacağı maçlara zemin hazırlanmış olur. Bugün Avrupa şampiyonalarında forma giyen futbolcular o maçlarda hangi heyecanı duyuyorsa

bizim futbolcularımızda çıktıkları maçlarda aynı heyecanı duyuyor. Onlarda insan, onlarda futbolcu. Biz bu süreçte futbolcularımızı konuşarak ve dinlendirerek motive etmeye çalışıyoruz. Bu durum tüm takımlar için dezavantaj yaratıyor. Bu ağır maç temposu ve yorgunluk sakatlıkları da arttırıyor. Bizde sakatlar verdik, defansımızda zaafiyet oluştu. Bilindiği gibi 8 haftadır gol yemiyorduk ama son iki maçımızda goller yiyoruz. Bunları mazeret kabul etmiyoruz. Elimizdeki en iyi kadroyu çıkarıp Gümüşhane’de turu atlamak istiyoruz, bunu başaracağız” şeklinde konuştu.