Gel de Yıldırım’ı arama

Müdaviminden çiçeği burnundakine kadar milletvekilleri kayıt işleminin yapıldığı Meclis Şeref Holü’nü adeta pazaryerine çevirdiler, memleketlerinden gelirken çıkınlarına sığdığı kadarını Meclis memurlarına, gastecilere avuç avuç dağıttılar…
Yıldırım vekil olacaktı ki bakıver, bi römork Taşköprü sarımsağını yıkıyor muydu yıkmıyor muydu holün tam ortasına.

Yumruğum gibi sarımsakları kendi elleriyle soyup soyup…
Tıkıyor muydu tıkmıyor muydu kadın erkek demeden önüne gelenin ağzına.

Kokusunu saymazsak gerçi yine de yenilebilir bir ürün sarımsak…
Yıldırım bu, ne yapacağı belli mi olurdu, ya pancar üreticisinin derdini cümle aleme dökmek için tutup bi traktör çükündür götürmeye kalksaydı, Meclis ahalisinin halini hayal edebiliyor musunuz?

Yıldırım’ın ilimizin hayvancılık sektörünün derdiyle dertlenmesini hayal bile etmek istemiyorum…
Simentalin, holsteinin, montofonun ne işi var artık Meclis’te tövbe tövbe?

İşin makarası bi tarafa…
Ekranlara yansıdığı kadarıyla Ankara hali solda sıfır kaldı Meclis kayıt salonunun yanında. Kayıt için gelen Kars milletvekilleri teker teker Kars kaşarı dağıttı. Karaman milletvekilleri kasa kasa elma ikram etti. Urfa narı ile ekşiyen damaklar Afyon’dan gelen lokum ile tatlandı. Her derde deva fındık, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtuluş tarafından Ordu güzergahından yıkıldı. Fındık olur da fıstık hiç eksik mi kalır, Osmaniyeli vekiller torba torba yer fıstığı taşıdı.

Mönü kusursuzdu…
Uşak Milletvekili “Her derde devadır, çok şifalıdır.” dedi, kaselere dumanı üstünde Uşak tarhanası doldurdu. Kilis Milletvekili TBMM bahçesine mutfak kurdu, aşçılara kaymaklı Kilis katmeri yaptırdı.

Bizimkilerde gözüm şimdi, bakalım n’apacaklar?…
Hadi asla bi Yıldırım performansı beklentisi içinde olmasam da, diğer vilayetlerin vekillerinden aşağı kalmazlar heralde?

Hiç akıllarına bi şey gelmezse bi kazan pilav dağıtıp geçip gitsinler…
Üstüne tercihe binaen bi de et ya da nohut koyuverdin mi oldu bitti işte.

Hem Tosya çiftçisinin dertleri de dile gelmiş olur bu sayede… Minnete geçer.
•••

Not 1: Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı açıkladı…
Ülkemizin 62’nci Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknokent), Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde kurulacak. Konuya ilişkin Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Teknokent ödeneği kasada bekleyen, protokol tarihi üzerinden kaç ay geçmesine rağmen bir çivi çakılmayan, hibe süresi önümüzdeki Ağustos ayında dolacak olan, 3 vilayetin KUZKA’dan sırasıyla aldığı “güdümlü” proje hakkı ilimiz namına bu şekilde heba edilen, müsebbiplerine bir Allah’ın kulunun akıbetini sormadığı, kimselerin oralı olmadığı, vurdumduymaz Kastamonu adına…
Muğlalılara hayırlı uğurlu olsun diyorum.

Kastamonu’da teknoyatırım yapmak isteyen girişimci varsa…
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne kadar gidiversin bi zahmet.