Gelmeden gitti

Kastamonu Devlet Hastanesi’ne yeni atanan göğüs hastalıkları uzmanının göreve başlamadan doğum iznine ayrılacağı öğrenildi. Konuyu gündeme taşıyan isim ise İl Genel Meclisi’nin İYİ Partili üyesi Mehmet Çıvgın oldu.

Mehmet Çıvgın, önceki günkü İGM toplantısında verdiği önergeyle konu hakkında bilgi edinmek istediğini açıkladı.

Kastamonu Devlet Hastanesi’nde 3 aydır göğüs hastalıkları uzmanının bulunmadığına dikkat çeken Mehmet Çıvgın, “Yeni atama yapılmasına rağmen, ataması yapılan uzman doktorun da göreve başlamadan doğum iznine ayrılacağı, bu sebepten dolayı yine hastanede en az 7-8 aylık bir Süre içersinde göğüs hastalıkları uzman doktorunun olmayacağını öğrendik” dedi.

Devlet Hastanesi’nde genel olarak tüm branşlarda uzman hekim eksikliğinin bulunduğunu da söyleyen Mehmet Çıvgın, “Bu konu vatandaşlarımız tarafından dile getirilmektedir. Şahsımın da yaptığı araştırmalarda bu eksikliğin olduğu ve hastaların da ciddi şekilde mağduriyet yaşadığı tespit edilmiştir. Çevre illere de sevkler sürekli olarak devam etmektedir. Hastanemiz, ilimizin ihtiyaçlarını karşılamak üzere yapılmasına rağmen, açıldığından bu tarafa geçen süreç içinde mevcut kadrolarıyla ilimiz insanının ihtiyaç ve beklentilerine karşılık verememiştir. Sonuç olarak, hastanemizin başta başhekiminin ne zaman atanacağı, göğüs hastalıkları uzman doktorunun ne zaman göreve başlayacağı, diğer branşlardaki uzman hekim eksikliğinin ne zaman giderileceği, hastanemizde görev yapan uzman doktorların mecburi hizmetlerini tamamlamasının ardından neden ilimizde kalmak istemediği, vatandaşlarımızın ve hastalarımızın mağduriyetlerine ne zaman son verileceği hususlarına cevap arıyorum” şeklinde konuştu.

Mehmet Çıvgın’ın verdiği bu önerge İGM Meclis Başkanlığı tarafından Sağlık Müdürlüğü’ne iletilerek oradan cevap alınacak