Genç MÜSİAD’dan tanıtım toplantısı

Kastamonu şubelerinin tanıtım toplantısına katılan Genç MÜSİAD Genel Başkanı Furkan Akbal, “Ekonomisi güçlü olan devletin borusu ötüyor. Hukuka uygun değil diyorsun. Adam ekonomisini sahaya sürüyor, bütün hukuku alt üst ediyor. Sense haklı davanda isteğini yapıyorsun, uluslararası arena meşru müdafaa hakkını kullanıyorsun, bütün dünya sana karşı ağız birliği yapıyor. Burada ekonomi güçlü olsa, kim bize ne diyebilir?” dedi.

 

Yeni oluşturulan Kastamonu Genç MÜSİAD’ınlansmantoplantısı hafta sonunda yapıldı.

Şube Başkanı Mehmet Emre  Kitiroğlu, açılışta yaptığı konuşmada, “Evliyalar şehri, şehitler diyarı, Kastamonu’muzda geçmişten süregelen örnek ticaret geleneğini arkamıza alarak, ilimizin ticaret alanındaki yüksek potansiyelini ortaya çıkarmak ve elde ettiğimiz birliktelik gücünü daha ileri taşımak için kurulan, Genç MÜSIAD Kastamonu, bugün sizlerin de destek ve duaları ile ‘Bismillah’ diyerek çalışmalarına başlamıştır. MÜSIAD vizyonu ve misyonu ile yoğrulan bu gönüllü birliktelik, genç girişimcilik ruhu ile birleşerek; ilimize, ülkemize, katkılar sağlayacak başarılı çalışmalara imzalar atacağına inancımız tamdır. Genç MÜSİAD Kastamonu olarak, bu uzun yolda yapacak çok işimiz olduğunun farkında ve bilincindeyiz. Genç girişimciler ve iş insanları olarak, mal veya hizmet üreten, üretmek isteyen, arkadaşlarımız ile güç birliği yaparak, ilimize ve ülkemize değer katma çabası içerisinde olacağız” dedi.

Müstakil Sanayici ve İşadamları (MÜSİAD) KastamonuiŞube Başkanı Mustafa Şensoy, “Genç MÜSİAD’ın MÜSİAD ailesine yeni bir sinerji ve güç katacağına da inancının tam olduğunu söyledi.

Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Yaşar Özdemir, İl Müftüsü Ahmet Süzen, KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, MHP İl Başkanı Yüksel Aydın’ın birer konuşma yaptığı toplantıda son sözü alan Genç MÜSİAD Genel Başkanı Furkan Akbal ise Kastamonu’da bulunmaktan dolayı heyecan duyduğunu belirterek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Her şeyin bir ilki vardır. Çok büyük hedeflerimiz, arzularımız vardı. Bu arzularımızın içerisinde geniş bir teşkilat yapısına ulaşmak vardı. Bu teşkilat hedefimizin ilkini de Kastamonu’da gerçekleştirdik. İlk yetkilenme yazısını Mehmet beye gönderdik. Kastamonu’da ilk şubemizi açtık. MÜSİAD her zaman yürüttüğü faaliyetlerin odak noktasına her zaman ülkemizi ve ülke çıkarlarını koydu. İnsanlar değişmiş, durumlar değişmiş, devletler değişmiş fakat MÜSİAD her zaman kurulduğu çizgide kalmış ve bu çizgide devam etmiştir. MÜSİAD ilkelerinden taviz vermeden, çağın gerekliliklerini benimseyerek ve bunu mevcut ilkelerine entegre ederek, kendini değiştirmiştir. MÜSİAD’ımız her zaman yolda kalana yaren olmuş, ihtiyaç duyana diyar olmuştur. MÜSİAD kurulduğu ilk andan bu yana yerli ve milli duyguları besleyen, bu doğrultuda giden, helal ticaretin peşinden koşan ve ülke namına faydalı işler yapmak isteyen insanlarında yurdu olmuştur. Bizde Genç MÜSİAD olarak kurulduğumuzda bu yana kadar bu amaçlar doğrultusunda ilerliyoruz. MÜSİAD’ımız 2002 yılında Genç MÜSİAD’ı kurarken, aslında en büyük amacı 90’dan itibaren kazanmış olduğu kazanımları ve bu kazanımlarla harmanlamış olduğu milli ve manevi değerleri gelecekte de yaşatmak istemiştir. Yani hiçbir zaman günü düşünen bir kurum olmamıştır. Ülkenin yarınlarını hesaba katıp, onları emin ellere teslim etmek için Genç MÜSİAD’ı kurmuştur. Bizlerde o günden bu yana çeşitli faaliyetler sürdürüyoruz. Genç MÜSİAD’ın hakkını verebilmek için bizlerinde aksiyoner bir gençlik olabilmemiz lazım. Kişisel gelişim eğitimleri düzenliyoruz. Geniş bir network ağımız var. Ocak ayında Şırnak şubemizin de lansman toplantısını yapacağız. Bu şubelerle geniş bir etki alanı uyandırmaya çalışıyoruz. Yetişmeye açık insanları yetiştiriyoruz ki; istihdam sağlasın, çocukların eli iş tutsun, başka yerlere kaymasın diye. Temel amacımız bu dönem bu. Mevcut işadamlarımız var, bunlarında ticaretini geliştirmek için çeşitli buluşmalar yapıyoruz. Müslüman çok zengin olmalı. Çok kazanıp, bu parasından çokça da zekat vermeli. Çokça da yardım yapabilmeli. Ekonomisi güçlü olan devletin borusu ötüyor. Hukuka uygun değil diyorsun. Adam ekonomisini sahaya sürüyor, bütün hukuku alt üst ediyor. Sense haklı davanda isteğini yapıyorsun, uluslararası arena meşru müdafaa hakkını kullanıyorsun, bütün dünya sana karşı ağız birliği yapıyor. Burada ekonomi güçlü olsa, kim bize ne diyebilir? Bugün askerimiz Barış Pınarı’nda gitti, kahramanca savaştı ve oradaki terör koridorunu yok etti. Onlar orada savaşıyor, biz ne yapacağız? Sadece dua etmek yeterli mi? Bizde herkes kendi alanında ne ile uğraşıyorsa onu geliştirecek. Temel amacımız bu. Bu konuda da MÜSİAD’ın desteğini hissettiriyoruz. Gençlere güvenip, gençleri desteklemek lazım.”

Konuşmaların tamamlanması ile Genç MÜSİAD Kastamonu üyelerine rozetleri de katılımcı protokol tarafından takıldı. Genç MÜSİAD Genel Başkanı Furkan Akbal’a günün anısına Mustafa Şensoy ve Mehmet Emre Kitiroğlu tarafından hediye verildi.

Cengiz MUHZİROĞLU