“Gençlerimiz güven verdi”

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ahmet Duman, 2-1 kazandıkları Karşıyaka maçı sonrası yaptığı değerlendirmede, uzun süredir forma şansı vermediği genç oyuncularının saha içindeki performansının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.
Maçta forma giyen her bir genç ismin onlara sonuna kadar güvenilebileceğini gösterdiklerini belirten Ahmet Duman, farklı galibiyeti kaçırdıklarının da altını çizdi.
Karşıyaka karşısında genç isimlere şans vermekle doğru bir karar verdiklerini maç sonunda gördüklerini söyleyen Ahmet Duman, şunları söyledi:
“Karşıyaka maçında, lig müsabakalarında görev alamayan arkadaşlarımıza şans verdik. Hem bu arkadaşlarımızın durumlarını görmek, hem de enerjilerinden faydalanmak istedik. Böyle yaparak doğru bir karar verdiğimizi de maç içinde gördük. Arkadaşlarımız uzun süre maç performansları olmamasına rağmen çok iyi mücadele ettiler. 90 dakika boyunca üstün olan taraf bizdik ve çok sayıda gol pozisyonumuz oldu. Karşıyaka karşısında daha farklı galip gelebilirdik.Uzun süredir oynamayan genç arkadaşlarımızın saha içindeki performansı beni çok mutlu etti. Onlara ileride görev verdiğimizde güvenebileceğimizi gösterdiler. Bu ağır saha şartlarında çok koşarak, bol pozisyon üretip, iyi futbol oynayarak PTT 1.Lig ekiplerinden Karşıyaka’yı kendi sahamızda yendiğimiz için mutluyuz.”
Galatasaray’la oynayacakları kupanın son maçında da Kastamonu’yu en iyi şekilde temsil etmek istediklerini belirten Duman, “Bizim öncelikle hedefimiz ligdir ve ligde bu hafta Çanakkale Dardanelspor’la oynayacağımız maçtır. Kupada daha sonra Galatasaray’la deplasmanda maçımız var. Orada da Galatasaray karşısında hiç çekinmeden, iyi futbol oynamaya, kupada bugüne kadar gösterdiğimiz mücadeleyi tekrarlamaya, Kastamonu’yu en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız” diye konuştu.
Karşıyaka’nın Kastamonu’ya teknik direktör Yusuf Şimşek ve yardımcılarından yoksun ve aynı zamanda 13 futbolcuyla gelmesiyle ilgili de bir sorunu yanıtlayan Ahmet Duman, “Karşıyaka’nın bu kendi iç sorunudur. Benim bu konuda yorum yapmam hoş olmaz. Ama doğru bulmuyorum” dedi.
“BİZ FUTBOLCU AYRIMI YAPMIYORUZ”
Ahmet Duman, taraftarların ilk golün sahibi olan Muhammed Haşim Çoban’la ilgili tezahüratlarını da değinerek “Her futbolcu Kastamonusporlu. Biz futbolcu ayrımı yapmıyoruz. Teknik açıdan bize daha fazla yararlı olacağını düşündüğümüz arkadaşlarımıza şans veriyoruz. Tabi ki Haşim de bizim evladımız ve korunmaya ihtiyacı yok. Performansını gösterdiği zaman formayı giyecektir” diye konuştu.