Genel Merkez ‘Ünlü’ dedi

  • AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Samimiyetimiz, heyecanımız, hizmet aşkımız, başta Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdir edilerek, yapılacak olan 7. Olağan kongremizde şahsımın yeniden adaylığı uygun görülmüştür” dedi ve kongrenin kazananının millet ve kutlu davaları olacağını söyledi.
  • 3 yıllık görev süresi içerisinde teşkilatıyla birlikte milletin hizmetinde olduklarını söyleyen Doğan Ünlü, “İnsanımız arasında hiçbir ayrım yapmadık. Bize derdiyle gelen hiçbir vatandaşımızı boş çevirmedik. Laf ebeliği yaparak hizmetimize engel olanlara ve seviyeyi düşürenlere dahi yan bakmadan sadece yolumuza devam ettik. Bu makamın bir emanet olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadık” diye konuştu.

AK Parti 7. Olağan İl Kongresi, 22 Kasım Pazar günü Atatürk Spor Salonu’nda yapılacak. Kongre öncesinde mevcut il başkanı Doğan Ünlü, dün parti binasında düzenlediği basın toplantısında parti genel merkezinin de onayıyla yeniden aday olduğunu açıkladı.

Doğan Ünlü’nün il başkanlığına yeniden adaylık açıklamasına İl Genel Meclisi (İGM)  Başkanı Güray Parçal, Merkez İlçe Başkanı Av. Akif Güzel, İl Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kaya Tufan, İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat, ilçelerin eski ve yeni başkanları, belediye başkanları, İGM üyeleri de destek verdi.

Uzun ve heyecanlı bir kongre süreci geçirdiklerini söyleyen Doğan Ünlü, “Hayatı, hep Hakk’ın tarafında halkının yanında bir mücadeleye adanmış olan Cumhurbaşkanımız, bizler Allah’tan başka sahibi olmayanlarız diyerek başlattığı AK Parti hareketi ile ülkemizde ve tüm mazlum coğrafyalar nezdinde baharı başlatan bir çiçek, bir ümit ışığı olmuştur. Bizlerde milletine sevdalı liderimizle aynı duyguları, aynı heyecanı, aynı düşünceyi taşıyan ve paylaşan neferler olarak lider ve güçlü ülke Türkiye mücadelesinde yer almanın haklı onurunu ve mutluluğunu her daim taşıyoruz” dedi.

“Bizler Kadim şehir Kastamonu’nun çocuklarıyız” diyen Doğan Ünlü, “Bu şehrin suyundan içtik havasını soluduk anılarımız bu şehre aittir. Bu sebeple bu şehirde yaşayan herkesin ve hepimizin Kastamonu’ya hizmet borcu vardır. Dolayısıyla yaşadığımız ilim ve medeniyet şehri, şehitler diyarı, evliyalar şehri Kastamonu’muza ve insanlarımıza her şeyden öte vicdani olarak bir sorumluluk gereği vefamızı göstermek ve hizmet etmek mecburiyetindeyiz” diye konuştu.

Kalben inandıkları değerler gereği insana, ülkemize hizmet etmek zorunda olduklarını söyleyen Doğan Ünlü, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizler AK Parti mensupları olarak en temel ilkelerimizden mağdurların ve mazlumların sesi olma, dertlerine çare olma gayret ve azmiyle sağımıza ve solumuza bakmadan bütün bedenimizi taşın altına koyduk. E-muhtıralardan aktif darbe girişimlerine kadar çok zor badireleri Sn. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde milletçe atlattık. Kastamonu’muza ve ülkemize birilerinin rüyalarında dahi göremeyeceği, hayallerinin dahi ulaşamayacağı hizmetleri yaptık. Elbette ki bu yapılanların kıymetini bilenler olacağı gibi uzanamadıkları için haset edenlerde olacaktır. Ama bir gerçek var ki biz 19 yıldır hem aziz milletimize hem de tüm dünya mağdur ve mazlumlarına hizmet ediyoruz. Birileri sadece konuşurken bizim kervanımız ilelebet yürümeye devam etmektedir.

Tarihi kahramanlıklarla dolu milletimiz her şeyin en güzeline layıktır. Çünkü en imkânsız zamanlarda bile imanıyla ayağa kalkmasını bilen milletimiz, ülkemizde ve dünya sahnesinde söz sahibi ülkelerin arasına girmek AK Parti ile yeni bir dönem başlatmıştır. Bu sebeple bizler kendimizi en samimi duygular ve düşüncelerle necip milletimizin hep hizmetkârı olarak gördük. Çünkü milletimizin külünde dahi iman vardır.

Bu halis niyetimizle 19 yıldır ülkemizin hizmetkârı olma şerefini Cenab-ı Hakk başta Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Ak Partimizde mücadele eden bizlere, kıymetli kardeşlerimize nasip etti. Bunun için ne kadar şükretsek azdır.

Davamızın kutsiyetinin, mücadelemizin ulviyetinin şuurundayız. Bir karıncanın dahi Hakk’ın divanında, hakkını alacağına inanıyoruz. Bu sebeple de her daim tüm mazlumların ve mağdurların yanında mücadelemizi sürdürüyoruz. İşte mücadelemizi sürdürürken gerek içeride gerekse dışarıda birçok engeller karşımıza çıkıyor ve çıkarılıyor. Ama Allah’a şükürler olsun ki alnımızın akıyla bugünlere kadar geldik. Çünkü hepimiz inanan insanlarız. İnanıyoruz ve biliyoruz ki Allah rızası için mücadele edersek Allah bize yardım eder. Allah bize yardım ettiği zamanda hiç kimse bize karşı galip gelemez. Partimiz kurulduğu günden bugüne milletimizin sinesinde neşvü nema bulup kalbinde yer edinen, milletimizi temsil eden AK Partidir.

İnşallahCenab-ı Hakk ömür nasip ettiği sürece de O’nun rızası için O’nun yolunda mücadelemizi kutlu yürüyüşümüzü aynı samimiyetle ve halis niyetle son nefesimize kadar sürdüreceğiz ve galip gelen milletimiz olacaktır.Galip gelen kutlu davamız olacaktır”

“İnandığın Yolda Yürü” sloganıyla başladıkları 7. Olağan Kongre sürecinde 20 ilçe kongresini tamamladıklarını söyleyen Doğan Ünlü, “Şimdi önümüzde AK Parti Kastamonu 7. Olağan İl Kongremiz var. Öncelikle gerçekleştirilecek olan kongremizin ilimize, ülkemize, partimize ve milletimize hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum. Yaklaşık 3 yıllık görev süremiz boyunca teşkilat mensuplarımızla birlikte gecemizi gündüzümüze katarak milletimizin hizmetinde olduk. İnsanımız arasında hiçbir ayrım yapmadık. Bize derdiyle gelen hiçbir vatandaşımızı boş çevirmedik. Laf ebeliği yaparak hizmetimize engel olanlara ve seviyeyi düşürenlere dahi yan bakmadan sadece yolumuza devam ettik. Kastamonu’muzun ilerlemesi ve kalkınması için zaman mefhumu gözetmedik. Ak Parti İl Başkanlığı makamının bir emanet olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadık. Bu makamda bulunduğumuz her anın hesabını en büyük karar vericiye vermek zorunda olduğumuzun şuuruyla adımlarımızı attık. Geldiğimiz noktada samimiyetimiz, heyecanımız, hizmet aşkımız, başta Genel Başkanımızve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından takdir edilerek, yapılacak olan 7. Olağan Kongremizde şahsımın yeniden adaylığı uygun görülmüştür” dedi.

Kendisini tekrar bu göreve layık gören Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ettiğini söyleyen Doğan Ünlü, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu vesileyle şahsımı bu onurlu göreve layık gören, mağdur ve mazlumların gür sesi dünya lideri saygıdeğer Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, her zaman tecrübesiyle bizlere destek olan Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir’e, Teşkilat Başkan Yardımcımız ve Karadeniz Bölge Sorumlumuz Sayın Muhammet Avcı’ya, İl Koordinatörümüz Sayın Mustafa Esgin’e ve milletvekillerimiz Sayın Hakkı Köylü ve Sayın Metin Çelik’e en kalbi şükranlarımı sunuyorum. Yine görev süresimiz boyunca birlikte yol yürüdüğümüz il yönetim kurulu üyelerimize, kadın ve gençlik kolları başkanlarımıza ve yönetimlerine, ilçe başkanlarımıza ve yönetim kurullarına, belediye başkanlarımıza, ilçe kadın ve gençlik kolları başkanlarımız ve yönetimlerine, il genel meclisi ve belediye meclisi üyelerimize, delegelerimize, mahalle başkanlarımıza, müşahitlerimize, tüm üyelerimize, Genel Başkanımıza ve partimize bugüne kadar en yüksek desteği veren, gönül kapılarını sonuna kadar bizlere açan hemşehrilerimize,  adaylığımız konusunda bizleri destekleyen isimlerini sayamayacağımız tüm dostlarımıza en kalbi teşekkürlerimi arz ediyorum. Yeniden aday olduğumuzu siz kıymetli basın mensuplarımızın ve hazirunun huzurunda kamuoyu ile paylaşıyorum. Hayırlı olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

Tüm Kastamonu’muzun güzel insanlarını kongremize davet ediyorum. İnşallah bu kongremizle birliğimizi, beraberliğimizi ve kardeşliğimizi pekiştireceğiz. Heyecanımızı kaybetmeden yolumuza devam edeceğiz. Hedeflerimize giden yolumuzda hiçbir sapma ve aksama olmayacak. Birilerinin yalanları, yanlışları, iftiraları, sadece hizmet hırsımızı artıracak 19 yıldır olduğu gibi Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın önderliğinde güçlü bir Türkiye olma, güçlü bir Kastamonu olma hedefimize yürümeye devam edeceğiz. Kimsenin tereddüdü olmasın, kongremizin kazananı milletimiz olacaktır, kutlu davamız olacaktır.

Ben tekrar basın toplantımız münasebetiyle teşrif eden basınımızın güzide mensuplarına, gerek ilçelerimizden gerekse bize destek olmak üzere ilimizden gelen kardeşlerimize teşkilatımız ve şahsım adına teşekkür ediyorum. Rabbim hepimize muvaffakiyetler nasip etsin. Toplantımız hayırlı olsun.

Kıymetli hazirunu, yola çıktığımız ilk günkü heyecanımızla, en kalbi duygularımızla teşkilatım ve şahsım adına selamlıyorum. Toplantımızın hem bizler ve Ak Partimiz için hem de Kastamonu’muz, ülkemiz ve dünya için hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum. Toplantımıza icabet eden siz kıymetli basın mensuplarımıza ve dava kardeşlerimize teşkilatımız ve şahsım adına teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

Cengiz MUHZİROĞLU