“Geneldeki birliktelik yerele yansımıyor”

MHP Kastamonu İl Başkanı İbrahim Maşalacı ve İnebolu İlçe Başkanı Mustafa Ateş, geneldeki birlikteliğin yerele yansımadığını belirtti.

İnebolu İlçe Başkanı Mustafa Ateş, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Özay’ın İlçe Kadınlar Kurulu kongresinde yaptığı “Belediye’ye AK Parti bayrağı dikeceğiz” cümlesine tepki gösterdi.

AK Parti İlçe Başkanı Özay’ın ilçeyi böldüğünü belirten Ateş, “Cumhur ittifakı İnebolu’ya yansımıyor. Eğer kendisi bir daha aday olursa boyunun ölçüsünü alır. İlçe direklerine çaktığı ampulden başka bir çivi olmadığını görür. Kendisi kutuplaşmayı seçiyor. AK Parti ile MHP arasına hendek açıyor. Biz ise Engin Uzuner başkanımızla birlikte Recep Tayyip Erdoğan’ı tekrardan yüzde 70 ile Cumhurbaşkanı olarak nasıl seçeceğimizin hesaplarını yapıyoruz” dedi.

İnebolu’daki bu gelişmelerin ardından MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı da yaşananlara tepki gösterdi. Ülkenin zor bir süreçten geçtiğini ve at izinin it izine karıştığını söyleyen MHP İl Başkanı Maşalacı, şunları söyledi:

“PKK, PYD, YPG, IŞİD, FETÖ terör örgütleri sınır ötesinde ve içeride küresel güçlerin desteğiyle vatanın bölünmez bütünlüğüne kastettiği günlerde, önce ülkem ve milletim diyen partimiz, elini değil gövdesini taşın altına koymuş, 15 Temmuz hain kalkışma hareketinde meşru olan hükümetin yanında olduğunu belirterek bastırılmasını sağlamıştır. 7 Ağustos Yenikapı ruhunu oluşturarak ülkemizin içinde bulunduğu beka sorununa karşı bir duruş göstermiştir. Bu duruşumuz millidir. Vefamız şühedaya yöneliktir. Millete beka ise vazgeçemeyeceğimiz bir sorumluluktur diyerek 16 Nisan Anayasa Referandumu’nun şekillenmesini sağlamış,  devlet yapısının yenilenmesini ve sonraki aşamasında da yeni bir kaos ortamıyla karşılaşmamak suretiyle 2019’da gerçekleşecek olan genel seçimler için Cumhur İttifakı formülünü, Cumhurbaşkanlığı seçimi için de Ay Yıldız formülünü ortaya koyarak sayın Cumhurbaşkanı’na destek olacağını ve aday çıkarmayacağını ve bunu yaparken de hiçbir karşılık beklemeden yapacağını belirtmiştir. Milliyetçi-Ülkücü hareket ülkemizin bekası için bu çabayı gösterirken görünüyor ki yeni göreve gelmenin acemiliği ve heyecanı ile çırpınan bazı AKP yöneticileri ağzından çıkan kelimeleri tam olarak seçememekte ve nasıl davranacaklarını bilmemektedir. Unutulmamalıdır ki Milliyetçi Hareket Partisi üretken belediyecilik anlayışı ile vatandaşımıza hizmeti şiar edinmiştir. İlimizde MHP çatısı altında belediyesi olan 3 ilçede, belediye başkanlarımız ve ekipleri ilçelerimize yaptıkları hizmetlerle vatandaşımızın gönlüne girmiş, halka hizmetin hakka hizmet olduğunu kendilerine şiar edinmiştir. Tavsiyem odur ki sıfatı ne olursa olsun bu hassas süreçte her yönetici haddini bilmeli, kullandığı ifadeleri özenle seçmeli ve küçük hesaplardan kaçınmalıdır.”