“Geri dönmek için sabırsızlanıyorum”

Ligin ilk maçında yaşadığı talihsiz bir sakatlık sonucu Ankara’da ameliyat olan genç oyuncu Ömer Gür, sağlık durumu ve bundan sonraki süreç hakkında bilgi verdi.

3 saat süren başarılı bir ameliyat geçirdiğini söyleyen Ömer Gür, “Doktorlarımız sağ olsunlar çok ilgilendiler. Allah’a şükür kendimi iyi hissediyorum. Takımımızı yalnız bıraktığım için çok üzüldüm, onlarla olamayacağım için çok üzgünüm. Kemiğimin kırıldığı pozisyonun video kaydını izleyemedim, o sesi tekrar duymak istemedim. Ailemin de duymasını istemedim, çok üzüleceklerini biliyordum. Kasti bir durum olduğunu düşünmüyorum, İlyas’ın art niyetli olduğunu da düşünmüyorum. Top arada kaldı, ben topu aldıktan sonra İlyas ayağını uzattı ne yazık ki pozisyon gereği böyle bir sakatlık yaşadım” dedi.

Telefonunun hiç susmadığını ve çok güzel dilekler aldığını da söyleyen Ömer Gür, “Şu an kendimi çok iyi hazırlıyorum. Ailem, başkanlarım, camiamdan çok güzel telefonlar aldım. Telefonlarım susmadı, dostlarım sürekli aradılar. Bu beni çok mutlu etti ve büyük bir motivasyon kaynağı oldu. İlyas’tan çok telefon aldım. Hastaneye gelecekti, izin vermedim. Sağ olsun kelle paça göndermeyi de istedi. Ama Karacabey camiasından hiç telefon almadım. Hemen döneceğim, oynamak için sabırsızlanıyorum. Bir an önce orada olmak için can atıyorum” diye konuştu.

Tedavinin bundan sonraki süreci hakkında ise Ömer Gür, “Doktorlarla görüştüm, bir ay sonra fizik tedaviye başlayacağız, fizik tedavide iki ay geçireceğiz. 3-4 ay sonra da inşallah sahalarda olmayı planlıyoruz. Yüzde yüz performansımı ortaya koymam ise 5-6 aylık bir süreç gerektirecek” dedi.

Kastamonuspor ortamından ayrı kalacağı için çok üzgün olduğunu da söyleyen Ömer Gür, sözlerini şöyle sürdürdü:

“O ortamdan ayrı kalacağım için gerçekten çok üzgünüm. Çok güzel ortamımız vardı, yine olacak. Bodrum maçından sonra telefonla arkadaşlarla görüştüm, hiç kimsenin canının sıkılmamasını söyledim. Taraftarlarımız, Kastamonu camiası karamsarlığa hiç kapılmasın. Ben burada hasta halimle takıma çok inanıyorum, bu takım iyi yerlere gelecek. Ben şampiyonluğa inanıyorum, Kastamonu halkını da buna davet ediyorum, kimse karamsarlığa kapılmasın. Bizi desteklemekten bir saniye olsun vazgeçmesinler.”

Ameliyat sonrası narkozun etkisiyle Kastamonuspor şarkısı söylemesi hakkında ise Ömer Gür, “Biz maçlara giderken sürekli Kastamonuspor için yapılan şarkıyı dinliyoruz. Oradan olacak ki aklımda kalmış. Hastane odasında narkozun etkisiyle hiçbir şey hatırlamıyordum, bilinç altımda kalmış o şarkı ve söylemişim. Güzel, tatlı bir an olmuş” dedi.

Kulüp yönetiminin kendisiyle bir yıl daha sözleşme imzalamasını ise Ömer Gür, “Enes başkan, Cengiz başkan ve Aygün ailesi gerçekten üstüne düşenin fazlasını yaptı. Türkiye liglerinde ya da profesyonel liglerde böyle bir şeyin gerçekleşmesi söz konusu bile değil. Sakatlıktan sonra sözleşme uzatan bir kulüp yoktur. Benim için çok gurur verici. Çok farklı, çok güzel bir duygu, Allah herkesten razı olsun. Ne desem gerçekten yetersiz, duygularımı anlatmaya kelimeler yetmez” diye yorumladı.