“Çaresiz değiliz”

  • Genç isimlerin fizik ve oyun bilgilerinin belirli bir seviyeye gelmesinin zaman alacağını da söyleyen Ekrem Al, “Belki bir iki hafta içerisinde daha uyumlu, gücü kuvveti yerine gelmiş bir ekiple ilk yarıya kadar yeterli puanları aldık mı gerisi kendiliğinden gelecektir. Camiamız bizim yapımızı bilsin; çaresiz değiliz ama çok çareli olmadığımızı da bilsinler. Bir şekilde mevcut kadroyu evirip çevirip belki daha farklı anlayışla beraber, futbolcuların da performansını daha ileriye taşıyarak korkusuzca bir sezon hedefliyoruz” dedi.

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ekrem Al, Bodrumspor mağlubiyeti sonrasında, TV366’da Serkan Horuz ve Yılmaz Acar Davut’un sorularını yanıtladı.

Ellerindeki kadroyla en güzelini yapma gayreti içerisinde olduklarını söyleyen Ekrem Al, “İlk yarı itibariyle iyi bir oyun sergilemedik. Elimizdeki mevcut kadroyla en güzelini yapmak için mücadele ediyoruz, daha çok savaşmamız lazımdı. İlk yarı itibariyle peş peşe goller yiyince takım sarsıldı. Devre arasında konuşmalar yaptık, ikinci yarıya başladık. İkinci yarıda oyun içerisinde gerekli değişimleri yaptık. Oyun olarak, mücadele olarak ikinci yarı benim istediğim şekildeydi; maçtan sonra da kendilerine bunu söyledim. Olay ikinci yarıdaki mücadeledir, bizim kapasitemiz kalitemiz odur. Kaçırdığımız 3-4 tane yüzde yüz pozisyonlar var, penaltı pozisyonu var. Belki 3-0’dan sonra 3-1’e getirdiğimizde dördüncü golü yemesek oyun daha farklı boyutlara da gidebilirdi, çevirme şansımız da olabilirdi. Hayatımızda 3-0’lardan çevrilen çok maçlar gördük ama 4-1 olunca fazla da bir şey yapamadık” dedi.

Takım içerisinde aksayan mevkilerin olduğunu da söyleyen Ekrem Al, “Aksayan mevkilerimiz var. Onların yerini telafi edebilecek yeterli oyuncular yok. Santrforda genç oyuncuya şans verdik hatta bir ara Kerem’i oyuna sürmeyi düşündüm. Ömer Faruk, oyuna girdi. Bu oyuncular da elinden geleni yapıyorlar, iyi niyetle çalışıyorlar. Ama bizim için iyi bir hafta sonu olmadı. Bizim kendimize bakmamız lazım, özeleştirimizi yapmamız lazım. Mağlup da olabiliriz, galip de gelebiliriz ama en azından temsil görevini çok iyi yapmak lazım. Sahada futbol adına savaş gerekiyorsa onu yapmak lazım. Demek ki kulübeyle birlikte bu hafta hepten formsuzduk” diye konuştu.

Ömer’in sakatlığının takımda büyük bir eksiklik oluşturduğunu da söyleyen Ekrem Al, “Sakatlanan Ömer Gür ön bölgede Metincan Cici ile birlikte çok katkı sağlayabilecek, geçen seneden de birbiriyle oynamış birbirini tanıyan oyunculardı. Ömer’in sakatlanmasıyla yardımcı oyuncu/taşıyıcı oyuncu yönünden büyük bir eksik oluşturdu. Genç oyuncu Oğuzhan iyi oldu, iyi gidiyor. Oyun bilgisini ve tecrübesini arttırdığı zaman çok daha iyi işler yapacak. Özel idmanlarımız devam ediyor, alt yapıdan yine bir oyuncu ve bir kaleci çağırdık. Onların da durumu önümüzdeki günlerde netlik kazanacak” dedi.

Gençlerin fizik ve oyun bilgilerinin belli bir seviyeye gelmesinin biraz zaman alacağını da söyleyen Ekrem Al, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Az bir fiziksel yükleme yaptığımızda bu sefer maç içerisinde performans kaybı yaşıyorlar. Kuvvetlendikten sonra yeteneklerini daha iyi sergileyebilirler. Maç içerisinde de şans veriyoruz, maç performanslarını görüyoruz. Gerçekten iyi çalışıyorlar, istiyorlar. Kastamonuspor gibi bir takımda, 2.Lig’de böyle bir fırsat yakalamanın değerini bilmeleri lazım, biliyorlar da. İnşallah onları da Türk futboluna kazandırırız.  Mevcut elimizdeki kadro neyse, yapımız neyse onunla beraber en iyisini yapmaya çalışacağız. Belki bir iki hafta içerisinde daha uyumlu, gücü kuvveti yerine gelmiş bir ekiple ilk yarıya kadar yeterli puanları aldık mı gerisi kendiliğinden gelecektir. Camiamız bizim yapımızı bilsin, çaresiz değil ama çok çareli olmadığımızı da bilsinler. Bir şekilde mevcut kadroyu evirip çevirip belki daha farklı anlayışla beraber, futbolcuların da performansını daha ileriye taşıyarak korkusuzca bir sezon hedefliyoruz.”