Göçük hasarında il dışı seferi

Tam 2 bin araç gitti

Dolu afeti sonrasında hasarlı araçları il dışındaki servislere taşıyan Oto Kurtarma şirketleri, bir haftadır yoğun bir mesai gerçekleştiriyor. Oto kurtarma firmalarından birinin sahibi olan Murat Gürçay,  hasarlı araç sayısının 20 bin civarında olduğunu tahmin ettiklerini, şu ana kadar il dışındaki oto servislerine en az 2 bin aracın gittiğini belirtti.

Hasarlı araçları il dışına sevki için TIR’lardan yardım aldıklarını belirten Murat Gürçay, “Ankara, İstanbul, Çorum, Samsun, Zonguldak gibi illere hasarlı araçları sevk ettik, etmeye de devam ediyoruz. Yine ilimize de çok sayıda göçük düzeltme firmaları geldi. Bu tür durumlarda zarar gören vatandaşa bir zarar da biz esnaftan gelmesin. Fırsatçılık yapılmasın. Bu konuda herkes birlik ve beraberlik içinde olmalı. Herkes birbirine yardımcı olmalı. Bu yaşanan olumsuzluklardan en kolay bir şekilde fırsatçılık yapmadan kurtulmalıyız” dedi.

KASKO’su olmayan araç sahiplerinin de yardım beklediğini hatırlatan Gürçay, “Doludan zarar gören ve mağdur olanların zararları da en kısa zamanda giderilmeli” diye konuştu.