Göçük mağdurlarına onarım uyarısı

Göçük onarımı için geldiklerini söyleyip kaparo aldıktan sonra ortadan kaybolan dolandırıcılar, bazı oto sahiplerine ikinci bir mağduriyet yaşattı.

Oto sahiplerini uyaran Cadde Tuning’in sahibi Ümit Sağdıç,  “İl genelinde hasarlı araç sayısı 20 bin civarında… İlimize 30’a yakın araç onarım ekibi geldi ve gerek bunlar, gerekse bu işi yapan bizler büyük bir ihtiyacı karşılıyoruz. Araçlarını yaptıracaklara tavsiyem, mağdur olmamaları için iş bitmeyince para vermemeleri” dedi.

 

Dolu afeti sonrasında onarım telaşesine düşen oto sahipleri kaportaca önlerinde uzun kuyruklar oluştu.

Zarar gören araçları onarmak için Ankara, İstanbul, Tokat gibi illerin yanı sıra dış ülkelerden de Kastamonu’ya gelen 30’a yakın ekip talebi karşılamaya çalışıyor.

Yetkili servislerde genellikle onarım yerine kaporta değişimi yoluna gidilmesi ya ra uzun süre verilmesi bu ekiplere yönelik talebi artırıyor.

Ancak sıra için oto sahiplerinden kapora alıp ortadan kaybolan birkaç ekibin olması oto sahiplerinin mağduriyetine bir de dolandırıcılığı ekledi.

Mağdur durumdaki hemşerilerimiz uğradıkları hasarı en işi ve en hesaplı biçimde  gidermenin yollarını ararken, Cadde Tuning’in sahibi Ümit Muhammed Sağdıç, konuyla ilgili uyarılarda bulundu.

Sağdıç, “Doludan zarar gören araçların darbeleri ilk düzeltmede yapılamazsa ikinci defa düzeltilme şansı yok. Bu da ikinci ek bir zarar daha açıyor” dedi.

Bu nedenle firma olarak İstanbul Maslak ve Etiler’den alanında uzman boyasız bakım merkezinden 10 kişilik bir ekip getirdiklerini belirten Sağdıç,  “Orta ve üst segmentli hasar gören araçları alıp yüzde 100’e yakın yaparak müşterilerimize teslim ediyoruz. Şu anda işyerimize çok hasarlı gelen WosvagenCaddy marka 2012 model aracı yapıp bu yaptığımızı müşterilerimize de göstereceğiz. Bazı hemşerilerimiz bu gelen ekiplere fırsatçı gözü ile bakıyorlar. Yakından görünce hiç de öyle değil. Bu ekipler gelmeseydi 20 bine yakın araçın kaç yılda bakım ve onarımları yapılacaktı? Bir araç üzerinde üç kişi çalışıyor. Ortalama bir araç 2 ila bir hafta arasında onarımdan çıkıyor. Bizler fırsatçı değiliz, aksine Kastamonu halkının mağduriyetinin giderilmesi, hasarlı araçlarını en iyi ve kaliteli biçimde onarılması için uğraşıyoruz. Her gelen aracı kendi aracımız gibi görüyoruz. Ona göre çalışma yapıyoruz. Gelenlere yaptığımız aracı da yakından çalışmalarını gösteriyoruz. Mağdur olmamaları için de, işin parasını çalışma bitince ödemelerini de tavsiye ediyoruz. Bir aracın hasarına göre 5 ila 15 bin lira arasında masrafı oluyor.  Gelen ekibimiz boyasız onarım yapıyor, boya, kaportaları da değişmek istemiyor, araçların orijinalliği de bu şekilde bozulmuyor.”

Cengiz MUHZİROĞLU