ESNAFA ÇAĞRI

Esnaf temsilcileri, Ahilik Haftası dolayısıyla Vali Karadeniz ve Belediye Başkanı Babaş’ı makamlarında ziyaret etti. Vali Karadeniz, ziyaret esnasında dolu afetine dikkat çekerek, başvurulardan daha fazla tespit ettikleri hasarlı bina ve araç bulunduğunu belirterek, “Son rakamlara göre 3 bin 109 evde ve 9 bin 783 araçta hasar var. Tespit çalışmaları sürüyor” dedi.

İçinde bulundukları hafta dolayısıyla esnafa da çağrıda bulunan Vali Karadeniz, “Esnafımıza önemli görevler düşüyor. Esnafımız ahilik bilinci içerisinde yaşadığımız kötü süreci bir fırsat günü olarak değil, dayanışma günü olarak görmeli. Kendilerine gelen müşterilerine başta fiyat olmak üzere yaptıkları işin kalitesiyle hizmet vereceklerine inanıyorum” diye konuştu.

 

Ahilik Haftası nedeniyle esnaf temsilcileri Vali Yaşar Karadeniz’i ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ı makamlarında ziyaret etti.

Valilik ziyaretinde Vali Yaşar Karadeniz, dolu felaketine dikkat çekerek, zarar gören vatandaşların kapısını çaldığı esnafa büyük görev düştüğüne dikkat çekti. Zarar gören bina, işyeri ve araçlarla ilgili olarak  son rakamları da veren Vali Karadeniz, “Yaraları sarmaya çalışıyoruz. 180’den fazla köyümüzün elektriği kesikti. Dün sabah itibariyle elektriksiz köyümüz kalmadı. Yaptığımız hasar tespiti ve bize gelen başvuru sayısından daha fazla. Mesela bir köyden 3 kişi başvuruda bulunmuş ama köyde yapılan incelemede daha fazla evde hasar olduğu tespit edilmiş. Şu ana kadar 2 bin 750 bina müracaatı var ama bizim yaptığımız incelemede 3 bin 109 evde hasar tespiti yapıldı. Araç sayısına baktığımızda ise 9 bin 783 araç hasar tespiti için bize başvuruda bulundu. Diğer tespit çalışmaları da devam ediyor. Çarşamba günü itibariyle tespit çalışmalarının binalar için tamamlanacağını düşünüyorum” dedi.

KARADENİZ: ESNAFA BÜYÜK GÖREV DÜŞÜYOR

Esnafa çok önemli görevler düştüğünü de ifade eden Vali Karadeniz, “Esnafımıza önemli görevler düşüyor. Arabası zarar gören vatandaşımız esnafın yanına gidiyor. Esnafımız ahilik bilinci içerisinde bunu bir fırsat günü olarak değil, dayanışma günü olduğunun bilincinde hareket etmeli. Kendilerine gelen müşterilerine başta fiyat olmak üzere yaptıkları işin kalitesiyle hizmet vereceklerine inanıyorum. Ahilik kültürünü yaşatmamız gerektiğine esnafımızın da bu bilinçle hareket edeceğine inanıyorum. Bu vesile ile Ahilik Haftanızı kutluyorum” şeklinde konuştu.

BELEDİYE ZİYARET

Esnaf temsilcileri Belediye Başkanlığı’nda da Başkan Tahsin Babaş’ı ziyaret etti. Ziyarette KESOB Başkan Vekili Ufuk Dravor, “Kastamonu Belediye Başkanı olarak daima bizlerle ve esnafımız ile iletişim içerisindesiniz. Bugüne kadar hem esnaflarımız hem de memleketimiz için yaptıklarını gerçekten takdire şayandır. Bu hususta bizler sizlerin daima yanındayız. Verdiğiniz destekler asla unutulmaz” dedi.

DRAVOR: BAŞKANIMIZ ESNAFIN YANINDA

Esnafın en ufak bir sorununun çözümünde Başkan Tahsin Babaş’ın büyük sorumluluk aldığını da ifade eden Dravor, “Kastamonu Günleri’nde başkanımız sayesinde artık sadece Kastamonu esnafı yer alıyor. İlimizden esnaf giderek şehrimizi tanıtıyor. Yapılan düzenlemeler ve uygulamalar ile başkanımız bizim yanımızda. Her konuyu istişare ederek çözebiliyoruz. Bizler bu uygulamalardan çok memnunuz. Ben tüm esnaf ve sanatkarlar adına sizlere teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

BABAŞ: KASTAMONU ESNAFIYLA GURUR DUYUYORUM

Kastamonu esnafıyla daima gurur duyduğunu dile getiren Belediye Başkanı Tahsin Babaş da “Göreve ilk başladığımız yıllarda vatandaşlardan ve misafirlerden küçük şikayetler alıyorduk ancak şimdi hiç şikayet gelmiyor. Esnaflarımız ile yaptığımız istişareler gerçekten hızlı netice verdi. Ben Kastamonu esnafından gurur duyuyorum. Özellikle Kastamonu Günleri’nde şehrimizi esnaflarımızın çok iyi tanıttığını düşünüyorum. Değerlerimizi en iyi şekilde sergileyerek ilimizin tanıtımına önemli bir katkı sağladılar. Bundan ötürü sizler nezdinde tüm esnaflarımıza teşekkür ediyorum” diyerek Ahilik Haftası’nı kutladı.

Ziyaretlerde Kastamonu Ticaret İl Müdürü Sefa Özata ve esnaf odalarının başkan ve yöneticileri de hazır bulundu.