KASFOT’tan iki yeni gezi programı

Kastamonu Fotoğraf Sanatı Derneği (KASFOT)yeni gezi programlarını belirledi.

2011 yılındaki kuruluşundan bu yana çeşitli dönemlerde üyelerine il dışı geziler düzenleyerek farklı yerleri birlikte gezme, görme ve fotoğraflama imkanı sunan KASFOT, bu yıl için iki yeni gezi gerçekleştirecek.

Yapılan yurtiçi gezilerinin yanısıra yurtdışı gezileri yılda bir kez planlanmakta ilk olarak 2016 yılında Balkanlar gezisi, 2017 yılında Kafkaslar’a gezive istek üzerine bu yıl yeniden Temmuz ayında bir Balkanlar gezisi daha olacak.

KASFOT her ay üyelerine ait fotoğrafların yer aldığı fotoğraf sunumlarının yanı sıra senede iki defa da fotoğrafçılığa meraklı olanlara fotoğraf kursu düzenliyor.

Hersene başlarında ise üyelere ait fotoğraflar ilimiz dışında çeşitli yerlerde Kastamonu fotoğrafları olarak sergileniyor şimdiye kadar İstanbul, Ankara, Bursa, Kocaeli, Giresun ve Marmaris’te sergilenen fotoğraflar büyük bir ilgi gördü.

Bu fotoğraflar halen Vedat Tek Kültür Merkezinde sergileniyor.

Temmuz ayında yapılacak olan Balkanlar turundan önce yine bir il dışı gezisine imza atılacak ve 19 Nisan’da medeniyetlerin doğduğu topraklara Mezopotamya’ya 5 gün 4 gece sürecek bir gezi yapılacak.

30 kişilik grup bu gezi sırasında Adana, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin’in kültürel değerlerinin yanı sıra gezdikleri yerlerdeki yöre mutfaklarının da lezzetlerini tadacaklar ve bol bol fotoğraf çekecekler.

 

Bülend Çadırcıoğlu