Halef ve seleften ortak toplantı

AK Parti’nin yeniden aday olmayacağını açıklayan Merkez İlçe Başkanı Ahmet Namlı, 29 Ekim’deki kongrede görevi devredeceği Veteriner Hekim Faruk Özdemir’le birlikte basın toplantısı düzenledi.

AK Parti’nin yeniden aday olmayacağını açıklayan Merkez İlçe Başkanı Ahmet Namlı, 29 Ekim’deki kongrede görevi devredeceği Veteriner Hekim Faruk Özdemir’le birlikte basın toplantısı düzenledi.

“Partimden ayrılmıyorum, yine partimize desteğimiz ve partimizle çalışmamız devam edecek” diyen Namlı, şunları söyledi:

“İlçe başkanlığı için beş adayımız vardı. Geçtiğimiz pazartesi günü yönetim kurulu üyelerimiz Veteriner Hekim Faruk Özdemir ve Nail Okay ile Av. Mücahit Dağdelenoğlu, İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Fatih Köse, Mado sahibi İbrahim Küçük olmak üzere beş arkadaşımız talip oldukları görevle ilgili mülakata girmek için Ankara’ya Genel Merkeze gittiler. AK Parti Genel Başkan Yardımcımız Mustafa Ataş’ın bire bir mülakatıyla yaptığı görüşmeler neticesinde diğer arkadaşların da Faruk Özdemir’e yardımcı olmasını istemesiyle, genç ve dinamik Faruk Özdemir’e görev tevdi edildi. Bizde yeni adayımızı tebrik ediyor, hayırlı olmasını diliyoruz. Özdemir içimizden bir arkadaş, beraber siyaset yaptığımız da bir arkadaşımız, iki dönemdir de Merkez İlçede yönetim kurulu üyerliği yapmış da bir arkadaşımız, ona da şimdiden başarılar diliyoruz.”

Faruk Özdemir

AK Parti Merkez İlçe ve Genel Merkez’in adayı Faruk Özdemir de şöyle konuştu:

“Siyaseti ilk yaptığım parti AK Parti… Siyasete AK parti ile başladım.Siyasete 2011 yılında Feridun Öztürk ile beraber girmiştik, ondan sonra da Ahmet Namlı arkadaşımla beraber yönetim kurulunda görevde bulundum. Siyasi hayatımızı birlikte devam ettirdik.  Genel merkezle yaptığımız istişareler sonucunda partinin adayı olarak beni gösterdiler. Ahmet Bey de destek verdi, sağolsun. 29 Ekim’de gerçekleştireceğimiz kongreden sonra partinin 2019 seçimlerine hazırlanma sürecinde aktif bir şekilde çalışarak yüzde 50 artı biri hedef olarak belirleyerek hazırlanacağız. Şu anda görevim gereği köyleri ve köylerde yaşayanları biliyor ve tanıyorum, bu konuda da sıkıntı çekmeyeceğim. Daha önceden de köylerde hemşehrilerime yardımcı oluyorudum. Bu da parti çalışmalarımıza yardımcı olacak.”

Özdemir ayrıca 2008’den bu yana Kastamonu merkezde serbest Veteriner Hekimlik yaptığını ve Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu üyeliği ile muhasipliğini sürdürdüğünü de söyledi.

Cengiz MUHZİROĞLU