Hızlı hizmet için kapsamlı yenileme

39 araçtan 12’si geldi
İl Özel İdaresi’nin makine parkı yenileniyor. Kurum bünyesine alınan 20 kamyondan 12’si için dün tören düzenlendi.Vali Günaydın, “Özel İdare’ye maliyeti 13 milyon lira olan yeni araçlarımızla birlikte Kastamonu’ya artık daha hızlı ve kaliteli hizmet vereceğiz” dedi.

“Başka Özel İdare yok”
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan ise sadece Kastamonu’da değil Türkiye’de de tek seferde 20 kamyon alan başka bir İl Özel İdare’nin bulunmadığını kaydetti.
Kastamonu İl Özel İdaresi’nin makine parkı yenileniyor. Kurum bünyesine alınan 20 kamyondan 12’si için dün tören düzenlendi.
Özel İdare bünyesine toplamda 39 araç alacaklarını söyleyen Vali Şehmus Günaydın, “Yeni iş makineleri ve kamyonların Özel İdare’ye maliyeti 13 milyon lira. Yeni araçlarımızla birlikte Kastamonu’ya artık daha hızlı ve kaliteli hizmet vereceğiz” dedi.
Araç alımını İller Bankası’ndan kullandıkları krediyle gerçekleştirdiklerini de söyleyen Vali Günaydın, krediyi 5 yıllık sürede geri ödeyeceklerini de belirtti.
Kastamonu’da Özel İdare olarak çok geniş bir coğrafyaya hizmet verdiklerini söyleyen Vali Günaydın, “20 ilçemizin 3 bin 700 civarında yerleşimi var. Bu bölgeye hizmet getirmek çok büyük bir maliyet getiriyor. Buralara daha kaliteli hizmet getirebilmek için, arkadaşlarımızla yaptığımız çalışmalar sonucunda kamyon olarak çok ciddi bir eksiğimiz vardı. 20’si kamyon toplam 39 yeni iş makinesi aldık” dedi.
Modeli düşük olan iş makinelerinin maliyetlerinin çok yüksek olduğunu da söyleyen Vali Günaydın, “İş makinelerimiz içerisinde 86 model olanlar vardı. Bunlar maliyetleri çok yükseltiyor. Bir de araç parkının arızaları ile iş kaybına neden olmaması için seyyar tamir ekiplerimiz var, Bunların da daha modern daha rahat hareket edebilmeleri için iki tane seyyar tamir araçları alıyoruz. Bunların tamamını 13 Milyon TL’ye aldık. Eski iş makinelerimizde ciddi bir yedek parça eksiği oluyor bide bu araçların yakıt sarfiyatı da yenilerine göre çok yüklü miktarda. Şimdi biz bu yeni araçlarla gerek yedek parçadan gerekse yakıttan tasarruf edeceğiz. Bu tasarrufla da bu araçlarımızın parasını ödeyeceğiz. Yani 5 yıl sonra Hiçbir ek para ödemeden bu araçlarımızı almış olacağız” diye konuştu.
Kastamonu İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan ise sadece Kastamonu’da değil Türkiye’de de tek seferde 20 kamyon alan başka bir İl Özel İdare’nin bulunmadığını kaydetti.
• ERHAN VEREN