KSK 1966 yorgunluk attı

Kastamonuspor 1966 teknik patronu Ahmet Duman, yoğun bir maç trafiği sonrasında haftayı BAY geçecek olmalarının, hem fiziksel hem de mental anlamda kendilerine çok iyi geleceğini söyledi.

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Ahmet Duman, haftayı BAY geçecek olmaları dolayısıyla hem fiziksel hem de mental açıdan dinlenme imkanı bulduklarını söyledi.
Yoğun bir maç trafiği altında ligde 8 haftayı geride bıraktıklarını söyleyen Ahmet Duman, “Hem ligde hem de kupada mücadele ettiğimiz için haftada üç maça çıktık. Oyuncularımız zaman zaman zorlandı. Futbolcularımız açısından oldukça yorucu haftalar geride bıraktık. Haftayı BAY geçecek olmamız hem fiziksel hemde mental açıdan dinlenmemiz için iyi bir fırsat oluşturdu” ifadelerini kullandı.
Van Büyükşehir Belediyespor maçının ertelenmesinin kendileri için dezavantaj yarattığına da dikkat çeken Duman, “Van Büyükşehir Belediyespor karşılaşması Bergama Belediyespor maçında oynadığımız güzel futbolu sürdürebileceğimiz bir karşılaşma olabilirdi. İyi oynamaya başladığımız bir dönemde bu maçın ertelenmesi bizim için kötü oldu” dedi.
Çorum deplasmanının da zorlu geçeceğini söyleyen Ahmet Duman, “Takım olarak Çorum Belediyespor maçına odaklandık. Zor geçecek bir müsabakaya çıkacağız. Çorum Belediyespor lige şampiyonluk hedefi ile başlamış bir ekip. Ayrıca bizimle oynayacakları karşılaşma öncesi teknik direktör değişikliğine gittiler. Bu durumda rakibimize artı bir motivasyon sağlayacaktır. Ancak biz her maça olduğu gibi bu maça da kazanmak için çıkacağız” diye konuştu.