İhsan Ozanoğlu’nun arşivi için enkaza daldı

Ozan Ozanoğlu, babasımerhum Aşık  İhsan Ozanoğlu’nun İzmir’de yıkılma noktasına gelen apartmanın içerisinde kalan arşivini kurtarabilmek için, deprem sırasında zor kurtardığı hayatını riske attı.

Ozanoğlu ailesinin futbolcu, edebiyatçı ve gazeteci yanıyla tanınan bireyi Ozan Ozanoğlu’nun, İzmir’de yaşanan depremde, yıkılmaya başlayan apartmandan eşi ve iki çocuğuyla birlikte kendisini son anda dışarıya atarak hayatta kalmayı başardığı ortaya çıktı.

Oğlu Cem İhsan’ın futbol eğitimi için iki yıl kadar önce yerleştiği İzmir’de ailecek ölümle burun buruna gelmenin şokunu yaşayan Ozan Ozanoğlu, bir tek eşyalarını bile kurtaramadıkları korkunç olayın etkisinden sıyrılmayı beklemeyip, Kastamonu için de büyük önem taşıyan bir emanetin, merhum babası Aşık İhsan Ozanoğlu’nun arşivini yıkılmak üzere olan apartmandaki dairesinden kurtarabilmenin derdine düştü.

Bunu başarabilmek için hayatını riske atarak, ağır hasar görmüş olan ve iş makineleri tarafından yıkılmasına karar verilen apartmandaki dairelerine güçlük içinde ulaşan Ozan Ozanoğlu, bebesi İhsan Ozanoğlu’nun el  yazmalarını da içeren değerli arşivinden kurtarabildiği kadarını kurtarmak için sonuna kadar çaba harcayacağını söyledi.