İlbey’in talebine Vidinlioğlu’ndan söz

  • KAS-DER Kastamonu Şubesi’nin organizasyonuyla Yasemin Yalçın Tiyatrosu, “Emlakçıyı Beklerken” adlı oyunla Kastamonulularla buluştu. Tiyatro sanatçısı hemşehrimiz İlyas İlbey, oyun sonrası yaptığı açıklamada, “Kastamonu’da Kültür Merkezi’ne büyük ihtiyaç var. Tiyatro gösterimizi kısıtlı imkânlarda sergileyebildik. Çünkü gördük ki büyük ilgi ve alaka var” dedi.

 

  • Belediye Başkanı Vidinlioğlu da, “Kültür Merkezi’ne evet çok ihtiyacımız var. Çolakoğlu ailesinden Hasan Çolakoğlu bu konuda destek olacağını bize söyledi. Bir de buradaki büyük bir firmamızdan destek sözü aldık. İnşallah bunun yapımı da bize nasip olur” dedi.

 

Kastamonulular Dayanışma Derneği (KAS-DER) organizesiyle Yasemin Yalçın Tiyatrosu “Emlakçıyı Beklerken” isimli iki perdelik tiyatro oyunuyla Kastamonulularla buluştu.

Tiyatro oyuncuları Yasemin Yalçın, İlyas İlbey, Cenk Tunalı, Ziya Kürküt, Kahraman Sivri, Eylül İlbey, Sertaç Akkaya, Funda Oskay’ın yer aldığı “Emlakçıyı Beklerken” isimli komedi oyunu 2 seansta Kastamonulular için sahnelendi. Geçtiğimiz gün de Taşköprü’de sahnelenen oyun kentimizde de büyük ilgi gördü.

Halk Eğitim Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilen tiyatro oyununa Belediye Başkanı R. Galip Vidinlioğlu, Baro Başkanı  Özgür Demir, Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, İnebolu Belediye Başkanı Mustafa Hüner Özay, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, SFC Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Gülamoğlu, Kastamonuspor Onursal Başkanı Cengiz Aygün, İşadamı İsmail Erşahin başta olmak üzere çok sayıda davetli ve tiyatro severler katıldı.

Gösteri sonunda hemşehrimiz İlyas İlbey, “Kastamonu’da ilk tiyatro gösterimizi gerçekleştirdik. 43 yıldır da bu mesleğimizi sürdürüyoruz. Kastamonu’da Kültür merkezi’ne büyük ihtiyaç var. Tiyatro gösterimimizi kısıtlı imkânlarda sergileyebildik. İnşallah yeni bir Kültür merkezi’ne de Kastamonusuz en kısa zamanda kavuşur. Çünkü gördük ki büyük ilgi ve alaka var. 2 seansımızda dolu dolu geçti. Bize büyük ilgi gösteren, misafirperverlik gösteren hemşehrilerime arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Tiyatro gösteriminden büyük mutluluk duydum ve tüm arkadaşlarımız en iyi performanslarını da sergilediler” dedi.

Yasemin Yalçın da, “Tiyatro ekibimize büyük misafirperverlik gösteren Kastamonulu hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Bizden yeni tiyatro gösterimi istekleri oldu. İnşallah yeni gösterimimiz içinde Kastamonu’ya gelmek isteriz” dedi.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu da gösteri sonrası açıklamasında, “Yasemin Yalçın Tiyatrosu’nun ‘Emlakçıyı Beklerken’ isimli tiyatro oyununun ilimizde gerçekleştirilen gösterimini büyük bir keyifle izledim. Hemşehrimiz İlyas İlbey ve değerli sanatçı Yasemin Yalçın başta olmak üzere tüm sanatçılarımızı sahneledikleri güzel oyun için tebrik ederken emekleri için ayrıca teşekkür ediyorum. İlimizde İlyas İlbey’in de dediği gibi Kültür Merkezi’ne çok ihtiyacımız var. Çolakoğlu ailesinden Hasan Çolakoğlu bu konuda destek olacağını bize söyledi. Bir de buradaki büyük firmamızdan destek sözü aldık. Kültür Merkezi’ne gerçekten ihtiyacımız var.  İnşallah bunun yapımı da bize nasip olur” dedi.

KAS-DER Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Eren de, “Tiyatro gösterimini sergileyen başarılı ekibe ve tiyatroya gelen tüm hemşehrilerime Kas-Der adına teşekkür ediyorum” dedi.

 

Cengiz MUHZİROĞLU