“İlçe teşkilatlarının üçte ikisi tamam”

Meral Akşener liderliğindeki İYİ Parti’nin Kastamonu kurucu İl Başkanlığı görevinin kendisine verildiğini, resmi yazının da kısa süre içerisinde gönderilmiş olacağını belirten İlhan Engin, parti binasını tuttuklarını ilçelerden üçte ikisininde de teşkilatların hazır olduğunu söyledi.

Meral Akşener’in genel başkanlığında kurulan İYİ Parti, Kastamonu’da kurucu İl Başkanı olarak İlhan Engin’i görevlendirdi.

MHP’nin eski İl Başkanı olan İlhan Engin, Kastamonu’daki görevlendirmeyle ilgili resmi yazının da kısa süre içerisinde kendisine ulaşmış olacağını söyledi.

Kastamonu’daki teşkilatlanma çalışmalarnda önemli rol aldıklarını, parti binasının tutulduğunu ve ilçelerin üçte ikisinde teşkilatlanmanın tamamlandığını belirten Engin, “Görevlendirmeyle ilgili resmi yazımın gelmesinin ardından 8-10 gün içerisinde ilçe teşkilatlanmalarımızı da tamamlamış oluruz” dedi.

Teşkilatlanma çalışmalarında gördüğü ilginin, İYİ Parti’yi vatandaşların kurdurduğuyla ilgili görüşü doğrular nitelikte olduğunu ifade eden İlhan Engin, şunları söyledi:

“İYİ Parti, MHP’den ya da bir başka partiden ayrılmış kişilerin kırgınlıkla kurduğu bir parti değildir. İYİ Parti vatansever vatandaşların isteğiyle ortaya çıkmış bir siyasi harekettir. Partimizdeki ortak payda da vatanseverliktir. Geçmişte şu partide ya da şu görüşte diye bir ayrım yapılmadan, vatanseverlik ortak paydasında buluşan kişileri çatısı altında toplayacağı, kurucular kurulunda olduğu gibi  il ilçe teşkilatlarımız açıklandığında da görülecektir. Partimizde çalışma isteğini dile getirenlerin çokluğu, beslenen umutları boşa çıkartmayacağımızın işareti olmaktadır.”