SEÇİM İPTAL

İl Öğrenci Temsilcisi ve Meclisi’nin belirleneceği seçim, kimlik tespiti yapılmadan oy kullandırtıldığı yolundaki itirazlar üzerine iptal edildi.

2017-2018 Eğitim ve Öğretim Yılı Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında, ilimizdeki ilk ve orta dereceli okullar ile liselerin İl Öğrenci Temsilcisi ve İl Öğrenci Meclisi’nin belirleneceği seçim sonuçlanamadı.

İlçelerinde öğrenci temsilcisi ve öğrenci meclis üyesi seçilenlerin katıldığı Öğretmenevi salonundaki seçimde başkanlık için yedi aday yarıştı.

Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Kendir’in açılış ve sonrasında adayların tanıtım konuşmalarının ardından yapılan oylamada Merkez İlçe seçiminde beşinci sırada yer alan Kız Anadolu İHL öğrencisi Gamze Nur Kahvecioğlu’na 22, Merkez İlçe Öğrenci Temsilcisi Göl Anadolu Lisesi öğrencisi Muhammet Kürşat Ünal’a 21, İnebolu İstiklal Yolu Mesleki ve Teknik Lisesi öğrencisi İrem Selamet’e 15, Ağlı Kazım Erdem Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi İlknur Seven’e 6, Abdurrahmanpaşa Lisesi öğrencisi Onur Durgut’a 5, Merkez Ortaokulu öğrencisi Yusuf Eren Şener’e 4, Çatalzeytin Şehit Engin Açıkgöz Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Ömer Özcan’a  2 oy çıktı.

Sayımın tamamlanmasının ardından, oy kullanımı sırasında kimlik tespiti yapılmadığı ve bu şekilde oy kullandırıldığıyla ilgili itirazlar yükseldi.

Öğrencilerden oluşan komisyon, gittikçe yoğunlaşan itirazlar üzerine seçimin iptaline karar verdi. CM