İneboluspor galibiyetle başladı

Hentbol Erkekler 2.Ligi’nde mücadele eden İneboluspor, 2019-2020 sezonuna galibiyetle başladı. İnebolu 25 Ağustos Kapalı Spor Salonu’nda İneboluspor, rakibi Zonguldak Halayspor’u33-26 mağlup etti.

Zorlu karşılaşmanın ilk yarısı 14-13 Halayspor’un üstünlüğü ile son buldu. İkinci yarıda kendini toparlayan İneboluspor,üstüste yaptığı ataklarla 4 yıldır 2’nci Lig’de mücadele eden Halay Spor maçından 33-26’lık galibiyetle ayrılmayı bildi.

İneboluspor Kulüp Başkanı Fikri Yılmaz, “Bugün karşılaştığımız takım şampiyonluğa aday ve grubun içindeki en güçlü takımlardan birisi olup uzun yıllardan bu yana da 2’nci Lig’deki top koşturan Zonguldak Halayspor’du. Takımımız çok çalışmış ve iyi hazırlanmıştı, ama ilk defa 2’nci Lig’e çıkmanın heyecanı ile ilk yarıda yere basamadı. Fakat ikinci yarıda yıllardır 2’nci Lig’de oynayan takımı yenmeyi etmeyi başardılar. Bundan sonraki ilk hedefimiz Ankara’daki maçı kazanmak olacak. Sahaya çıkana kadar çok badireler atlattık. Bu süreçte bizi yalnız bırakmayan Belediye Başkanımız Mustafa Hüner Özay’a, Reis Gıda A.Ş. sahibi Mehmet Reis’e, taraftar gurubumuza ve sizlere çok teşekkür ederim” dedi.