İstediği kadro kurulursa devam

Yönetim’den yeni sezonla ilgili teklif aldığını açıklayan Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Kemal Kılıç, istediği kadronun kurulması durumunda bu teklife “evet” diyeceğini belirtti ve “O kadro şampiyon olmazsa herkes gelip benden bunun hesabını sorabilir, sormalıdır” dedi.

Yeni sezon için “çok iyi olacakmış gibi gözüküyor” değerlendirmesinde bulunan Kılıç, tribüne gönderilişiyle ilgili de, “Kural hatasına yakın bir hakem hatası söz konusuydu. Bir de diğer kulübeden de aşırı tahrikle karşı karşıya kalıyorsunuz.  Takımımı koruma içgüdüsüyle hareket ettim” dedi.

 

Kastamonuspor 1966 Teknik Direktörü Kemal Kılıç, dün düzenlediği basın toplantısında yönetimden yeni sezon için teklif aldığını açıkladı.

Kulüp Başkanı Salim Arpacıoğlu’nun gelecek sezonda da kendisiyle çalışmak istedikleri yönündeki teklifinden  çok mutlu olduğunu belirten Kılıç, Kastamonu’ya şampiyonluk yaşatacak bir kadro kurulmasının öncelikli şartı olacağını söyledi.

Başkan Arpacıoğlu’nun, gelecek sezonla ilgili “şampiyon olacak bir kadro kurmak istedikleri”yle ilgili düşüncelerinin kendisine hatırlatılması üzerine konuya değinen Kılıç,

“Yönetimimiz gelecek sezonda birlikte devam etmek istediklerini bana sözlü olarak iletti. Çok kısa sürede Kastamonu’ya ve buradaki insanlara ısındım. Benle çalışma isteklerine teşekkür ediyorum . Bundan sonra şampiyon olacak bir kadronun kurulması gerekir. Aşırı maliyetli bir kadrodan bahsetmiyorum. O kadro şampiyon olmazsa herkes gelip benden bunun hesabını sorabilir, sormalıdır” dedi.

“YÖNETİM İSTEKLİ ÇALIŞIYOR”

Kılıç, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Yönetimimiz çok istekli çalışıyor. Çok iyi olacakmış gibi gözüküyor. KSK 1966’nın bu üçüncü senesi. İlk iki sene şampiyonluk yaşamış. Üçüncü sene Play-Off Yarıfinali oynamış. Bu sezon ise lige şampiyonluk hedefiyle başlanmış. Bence bu tecrübelerden sonra önümüzdeki yıl Kastamonuspor 1966’nın mutlaka şampiyon olması gerekir. Şampiyon olduğu zamanda şunu görebiliyorum; KSK 1966 gelecekte Türkiye çapında çok önemli bir takım olabilir.”

MENEMEN MAÇI

Menemen Belediyespor maçını da değerlendiren Kılıç, şunları söyledi:

“Maça çok iyi başladık. Golüde erken bulduk. İlk yarıda bir penaltımız verilmedi. Rakip eksik kalması gerekirken kalmadı. İkinci yarı çok erken eksik kaldık. Zorlu hava ve saha şartları, rakibin kadro derinliğiyle birleşince oyuncularımıza çok yük bindi, çok fazla mücadele ettiler. Oyuncularımın mücadelesinden çok memnun olduğumu söylemeliyim. Aslanlar gibi mücadele ettik. 58’inci dakikada oyuncumuz atılmasa skoru yine arttırabilirdik, kazanabilirdik. 10 kişi iken bulduğumuz pozisyonlar oldu değerlendiremedik. 10 kişi kalmamıza rağmen 80’nci dakikayı önde kapatabilseydik rakip daha telaşlı bir oyun sürdürebilir, yine kazanabilirdik. Bu kadar zorlu hava ve saha şartlarında güçlü bir takıma karşı iyi mücadele ettik. Kaybetmemize rağmen futbolcularımı mücadelelerinden ötürü kutluyorum. Hatalarımıza da görmemiz lazım. Ferit Erişçi’nin daha sakin kalabilmesi lazımdı. Kenarları 10 kişide olsak daha iyi kapamamız gerekirdi. Savunmanın merkezindeki oyuncularımız daha çok ön plana çıkabilirdi.”

“TAKIMIMI KORUMA İÇGÜDÜSÜYLE HAREKET ETTİM”

Kemal Kılıç, hakem tarafından tribüne gönderilmesiyle ilgili de şunları söyledi:

“Ben her zaman takımımın ve kendimin hatalarını söyleyebilen biriyim. Bu bir değil, iki değil üç değil. Bir takım bu kadar ezilmez, bu kadar olmaz. Maç 1-0 iken net penaltımız verilmedi. Hakem pozisyonunun ceza sahası dışında olduğunu söyledi. Öyle olsa bile kırmızı kart göstermeliydi. Kastamonuspor 1966 geçmişi başarılarla dolu bir kulüptür. Kastamonu da bir çok konuda örnek alınabilecek bir şehirdir. Bizim daha güçlü olmamız lazım. Herhalde hakemler puan sıralamasına bakıyor ve ona göre maç yönetiyor. Kural hatasına yakın bir hakem hatası söz konusuydu. Bunlar yetmezmiş gibi diğer kulübeden çok aşırı tahrikle karşı karşıya kalıyorsunuz. Takımımı korumaya çalıştım. Zaten hırslı ve sinirli bir yapım var. Oturup maçı izleyen bir teknik adam hiç olmadım, olamam. Dolayısıyla benimde orada hatalı olduğum davranışlar vardır ama ben o an takımımı koruma içgüdüsüyle hareket ettim. 43 yıldır bu işin içindeyim. Kendi egoma yenik düşüp yapmadım. Dakika dakika oyuncularımın eridiğini, hakeme güvenlerinin kalmadığını gördüm ve buna sinirlendim. 1-0 öndeyiz ve penaltı kazanmamız lazımken rakibin de sahada 10 kişi kalması gerekiyor. Böyle bir durumda Menemen Belediyespor o maçı nasıl kazanabilir? Hakemin hareketleri, tutumu rakibe moral kazandırırken, rakip için sahayı güvenli duruma getirirken ve oyuncularım ezilirken nasıl sinirlenmeyeyim? Hakem o kırmızı kartı ve penaltıyı vermeyerek rakibin gücü 1 ise 5’e çıkmasını sağladı. Her hakem hata yaptığında da böyle tepki göstermiyoruz. Çünkü böyle hata olur mu? Olmaz. Bu hata oyunu koparıyor. Bir hakem bir maçın kaderiyle bu kadar oynamamalı.Bir takım kaybedecekse hakemler bıraksın da o takımın hocasının veya futbolcusunun hatası nedeniyle kaybetsin. Biz böyle bir hakem kararının neyine saygı duyacağız Ben tüm Kastamonuspor camiasından özür dilerim, ama takımımı korumaya çalıştım, pişman da değilim. Sivas Belediyespor’a yenildik hiç bir şey söylemedim. Çünkü çok kötü oynadık. Hatay’a kaybettik hakemle ilgili tek bir cümle kullanmadım. Keçiörengücü maçında da aynı hatalara maruz kaldık. Keçiörengücü ve bu maçtan 3’er puan almış olsak bugün Play-Off’la aramızdaki puan farkı 7’ye kadar düşmüş olacaktı. Çok iyi çalışmıştık, yazık oldu.”

“ŞANSIMIZ BİTMİŞ DEĞİL AMA ÇOK ZOR”

Sonuna kadar mücadele edeceklerini söyleyen Kemal Kılıç, “İlk defa böyle hedefsiz kaldığımı söylemeliyim. Çok üzüntü verici ama devrearasında kulübü yönetmek adına doğru işler yapılması gerekiyordu. O süreçte bir tıkanıklık söz konusuydu. Genç ve alt liglerden oyuncu aldık. Bugün her birinin mücadelesinden memnunum. Play-Off şansımız matematiksel olarak bitmiş değil ama işimizin kolay olmadığını, çok zor olduğunu söylemek gerek. Bende bu tür durumlara, hedefsiz mücadele etmeye alışık değilim. İnşallah bundan sonraki maçlarımızda formaya yakışır bir mücadele sergilemek istiyoruz” diye konuştu.