İstihdamda ortalamayı aşma hedefi

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programının bilgilendirme toplantısı KATSO toplantı salonunda çeşitli kesimlerden temsilcilerin yoğun katılımı ile yapıldı.

Toplantıda, özel sektör ve kamunun tüm gücüyle katılmasının amaçlandığı seferberlik kapsamında, ilimizde 49 bin olan sigortalı çalışan sayısını ülkemizdeki artış ortalamasının üzerine çıkarıma hedefi konuldu.

Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programının bilgilendirme toplantısı Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası’nın (KATSO) ev sahipliğinde odanın toplantı salonunda yapıldı. Toplantıya Vali Vekili Ünal Kılıçarslan, Belediye Başkanı Tahsin Babaş, KATSO Başkanı Selçuk Arslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, İŞKUR Kastamonu İl Müdürü Dilek Şehnaz Aşıcı, SGK Kastamonu İl Müdürü Zafer Şimşek başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluş ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve işverenler katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı sonrasında işsizliğin azaltılması ve istihdamın arttırılması hedeflerine yönelik olarak başlatılan “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programımın bilgilendirme toplantısı açılış konuşmaları ile başladı. KATSO Başkanı Selçuk Arslan, Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve Vali Vekili Ünal Kılıçarslan’ın yaptıkları konuşmaların ardından İŞKUR Kastamonu İl Müdürü Dilek Şehnaz Aşıcı ve SGK Kastamonu İl Müdürü Zafer Şimşek sunumlarını yaptılar.

Toplantı Vali Vekili Ünal Kılıçarslan’ın başkanlığında İŞKUR Kastamonu İl Müdürü Dilek Şehnaz Aşıcı ve SGK Kastamonu İl Müdürü Zafer Şimşek’in katılımcılardan gelen soruları cevaplamaları ile sürdü.

Hedef, ilimizdeki sigortalı çalışan sayısını Türkiye ortalamasının üzerinde artırmak”

Toplantının son bölümünde Vali Vekili Ünal Kılıçarslan, “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik” programında ilimizin kendisine bir hedef koyması gerektiğini kaydederek, mevcuttaki 49 bin sigortalı çalışan sayısının program kapsamında hangi sayıya çıkarılabileceğini sordu.

Kürsüye gelen ve Kastamonu iş dünyası adına konuşan KATSO Başkanı Selçuk Arslan, “Bir sayı vermek yanlış olur. Kastamonu’nun rakam olarak konan hedefin çok üzerine çıkacağından şüphemiz yok. Hedefimiz, mevcuttaki 49 bin sigortalı çalışan sayısını, program kapsamında ülkemizdeki artış ortalamasının üzerine çıkarmaktır. Herkes bu seferberliğe katılacaktır. Kastamonu her zaman olduğu gibi gerekli mücadeleyi fazlasıyla yapıp, hedeflenen sonuca başarıyla ulaşacaktır” dedi.