İYi Parti Çıvgın’la devam

İYİ Parti’de mevcut il başkanı Mehmet Çıvgın, dün delegelerin oylarıya yeniden il başkanı seçildi. Mehmet Çıvgın, kongrede 196 oy alırken, diğer aday Işık Karakavuz ise 193 oy aldı.

İYİ Parti’de dün kongre heyecanı yaşandı. Mevcut başkan Mehmet Çıvgın ile Işık Karakavuz’un listelerinin yarıştığı genel kurul Kuzeykent Belediye Nikah ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Genel kurula İYİ Parti Teşkilatlanma Başkan Yardımcısı Osman Topal, Hatay eski Milletvekili Fuat Geçen, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş, Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, Yol-İş Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Mehmet Yolasığmazoğlu, Yol-İş Sendikası Kastamonu 2 Nolu Şube Başkanı Sadık Düzgün, Şeker-İş Sendikası Kastamonu İl Başkanı Ali Çuhadaroğlu ve çok sayıda partili katıldı.
Genel kurulda mevcut il başkanı Mehmet Çıvgın, 196 delegenin oyunu alarak güven tazeledi. Partide daha önce İl Sekreteri olarak görev yapan Işık Karakavuz ise 193 oy aldı.
Güven tazeleyen Mehmet Çıvgın, genel kurulda yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Güçlü bir yönetim ile önümüzdeki dönemlerde yapılacak seçimlere hazır ve iddialı gireceğiz. Partimizi iktidara taşıyacağız, özlemini kurduğumuz Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme geçeceğiz. Mevcut iktidarın Baroları bölmesi nasıl vatandaşımızı güvencesiz bırakacaksa, İYİ Parti iktidarı; hukukun baş tacı edildiği bir Türkiye’ ye anlam kazandıracak. İYİ Parti, kurulduğu günden bu güne düşmanlaşmanın, kamplaşmanın, ayrışmanın karşısında milli birliğin, beraberliğin ve kardeşliğin yanında olmuştur ve önümüzdeki süreçte de olmaya devam edecektir. Partili Cumhurbaşkanlığı çözümsüz tartışmaların, kısır siyasetin, israfın ve hukuksuzluğun sistemidir. İyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistem ise demokratik Cumhuriyet, konuşan Türkiye projesidir. İYİ Parti iktidarında Kastamonu’muz; güncel meseleleri, sorunları, geçim kaynakları, insan kaynağı, ticareti, sanayisi, tarımı, hayvancılığı, turizmi, ulaşımı, güvenliği, siyaseti ve ekonomisi ile İYİ Parti iktidarının gündeminde olan iller arasında olacaktır. Artık vatandaşımızın gerçek gündemi geçim derdi olmuştur. Bu gerçek gündem, değiştirilmeye veya vatandaşlarımıza unutturulmaya çalışılmaktadır. Biz vatandaşlarımızın zararına olan gerçek gündemlerin değiştirilmesine de, unutturulmasına da müsaade etmeyeceğiz. Genel seçimlerde de hesabını sandıkta soracağız. Son zamanlarda yine gündemi değiştirilerek halka unutturulmaya çalışılan, işçinin memurun kıdem tazminatı, diğer adıyla emekli ikramiyesine göz dikenlere de oy moy yok… Biz bu yola, ayrıştırıcı değil, birleştirici olacağız diyerek çıktık. Bu vesile ile partimizden istifa eden üyelerimiz ve kurucularımızla yeniden aynı safta, aynı yolda yürümeye devam edeceğiz. Herkes bilsin ki İYİ Parti aklın ve vicdanın sesidir. Partimizin önceliği; milletimizin huzuru, refahı, güvenliği ve mutluluğu için gayret göstermektir. Türk milliyetçiliğini başımıza tac etmek için tek çare İYİ Parti’dir. Ne Mutlu Türküm Diyene…”

Mehmet Çıvgın’ın yönetimi şu isimlerden oluştu:
Aziz Ayrancıoğlu, Mustafa Gazoğlu, Muharrem Hasanusta, Muzaffer Poyraz, Beyhan Kellecioğlu, Beyhan Kendirci, Faruk Ataşalar, Atıf Morkoyun, Hamdi Kaya, Neşet Alturan, İhsan Çimen, Erdoğan Karabıyık, Cihat Çelik, Muharrem Kertiş, Kazım Yıldırım, Yunus Demirbaş, Hayati Tunca, Necati Buran, Sakine Aydemir, Yılmaz Kıprıscıoğlu, Ö. Faruk Livan, Mehmet Öz, Veysel Çakır, Şirin Hancı, Serpil Kaynak, Fatma Sağlamlık, Yusuf Boyabat, İlhan Doğan, Orhan Hoşlan, Sevim Tiryaki, Serpil Pirahmetoğlu, Sabri Yıkılmaz.