İYİ Parti’de devir-teslim

  • İYİ Parti’de İl Başkanı Özcan Büyükşen’in görevinden istifa etmesi sonrasında Genel Başkan Meral Akşener’in oluruyla il başkanlığına getirilen Mehmet Çıvgın, partide düzenlenen devir teslim töreni ile görevi devraldı.

İYİ Parti İl Başkanlığı’nda devir teslim töreni gerçekleştirildi. Özcan Büyükşen’in ailevi sağlık sorunları nedeniyle istifası sonrası İYİ Parti İl Başkanlığı’na İYİ Parti Teşkilat Başkanı Koray Aydın ve Genel Başkan Meral Akşener’in olurları ile Mehmet Çıvgın getirildi. Çıvgın, düzenlenen törenle görevi Büyükşen’den devraldı.

Yapılan devir teslim sırasında konuşan Özcan Büyükşen, şunları söyledi:

“Partimiz 25 Ekim 2017’de kuruldu. Zor olacağını bildiğimiz çetin bir mücadeleye çıktık. Bizde burada Merkez İlçe Başkanlığı’nda yer aldık. O günkü şartlarda saldırılar çok fazlaydı. Cesaret ve cüret göstererek İlçe Başkanı olarak görevime başladım. Elimizden gelen tüm çabayı göstererek 24 Haziran seçimlerine giderken bugün buralarda o günkü yönetim kurulu ve üyelerimizle birlikte partimiz kazansın diye nasıl mücadele ettiğimizi beraberinde olduğumuz arkadaşlarımız bunu bilmektedir. 24 Haziran seçimleri İYİ Parti’nin rüzgarını kesti. Seçimler sonucunda ittifaklar oluştu, bunun sonrasında da Kastamonu’da CHP, İYİ Parti ittifakı ile milletvekili çıkarmıştır. Seçimler sonrası 81 ilimizde revizyon işlemleri başladı. Bu revizyonlar sonrası tarafıma İl Başkanlığı görevi verildi. 1 aylık süreçte zor şartlara rağmen yönetimimizi oluşturduk. Münfesih durumda olan ilçelerimiz vardı, bu teşkilatlarımızın yapılanmasını tamamladık. Yerel seçim sürecinin başlaması neticesinde yerel seçim çalışmalarına başladık. Bu süreçten yüzümüzün akı ile çıkıp Belediye Başkanlığı kazanamasak da 13 Belediye Meclis üyesi kazanarak Karadeniz bölgesi sıralamasında ilklerde yerimizi aldık. Bugün geldiğimiz noktada kızımın sağlık problemleri dolayısıyla aktif görevimden çekilmek durumunda kaldım. Bu partiye giriş sebebim; geleceğimiz ve çocuklarımıza haksızlık yapılmasıydı. Bu haksızlığın karşısında dikilmek gerekiyordu. Bildiğiniz gibi öğretmen emeklisi olarak öğretmenlik hayatımda öğrencilerime Hz.Ali’nin ‘Haksızlık karşısında boyun eğmeyiniz, hakkınızla birlikte şerefinizi de kaybedersiniz’ sözünü düstur edinmelerini söyledim. Hiçbir menfaat çıkar ilişkisi olmaksızın gelmiş olduğum görevden bu partinin bir neferi olarak partimin yanında yer alacağım düşüncesiyle, Partimiz Kurucular Kurulu Üyesi, eski İl Genel Meclisi üyemiz, şahsına güvendiğim ve inandığım Sayın Mehmet Çıvgın beye gönül rahatlığıyla görevimi teslim ediyorum. Bugüne değin birlikte çalışmış olduğumuz yönetimimize, ilçe başkanlarımıza ve üyelerimize teşekkür ederim.”

İYİ Parti’nin yeni İl Başkanı Mehmet Çıvgın da açıklamasında şunlara değindi:

“Türkiye’de canı yananlar, derdini anlatamayanlar İYİ Parti kurulduktan sonra başta Genel Başkanımız Meral Akşener olmak üzere bizlere her platformda dertlerini dile getirir hale geldi. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk,  mazide nasıl Kastamonu’ya güvendiyse bizde bu bayrağı devraldığımız eski il başkanlarımız İlhan Engin, Ahmet Sertlek ve Özcan Büyükşen gibi bize yakışır bir şekilde teslim edeceğiz. Bu birliktelik Kastamonu’da iktidarda olan partilerde dahi yok. Yakın zamanda Yönetim Kurulu’nu oluşturarak mahalle, köy temsilcilerimizi oluşturup kısa sürede ilçe çalışmalarımızı yapmak üzere ilçelerimizi bir bir dolaşacağız. Kısa zamanda bu zorlukları aşmak için gayret göstereceğiz. Bu noktada geçmişte partimize gönül vermiş arkadaşlarımızın da desteklerini her zaman yanımızda görmek isteriz. Genel başkanımızın da dediği gibi; iktidar olmak için bu partiyi kurduk. 17 senedir Türkiye’yi yönetenler ülkeyi içinden çıkılmaz hale getirdiler. Ezilenlerin haklarını aramak için varız. Göreve başlatılmayan öğretmenlerimiz ve EYT mağduru vatandaşlarımız için varız. Bugün elektriğe yüzde 70 zam getirildiği için İYİ Parti kuruldu. Çözüm aramak için iktidar olmamız gerekiyor. Onun için Kastamonu’da partimizin çıtasını yükseltmek ve seçimlerde başarı sağlamak durumundayız. İYİ Parti’nin Türkiye’de olduğu gibi Kastamonu’da da anahtar parti olduğuna inanıyoruz. Bu vesileyle süreç içerisinde hizmetini esirgemeyen Özcan Büyükşen’e teşekkür eder bundan sonraki hayatında başarılar dilerim.”