Fen Lisesi Türkiye Finalinde

Trabzon’da yapılan ve 18 ilden katılımın olduğu bölge finalinde 4’üncü olan Kastamonu Fen Lisesi ekibi, 21 Aralık’taki Türkiye finalinde yarışma hakkı kazandı.

Okul Müdürü Metin Arabacı, ilk kez katıldıkları yarışmada elde edilen başarıdan duyduğu mutluluğu dile getirirken Türkiye finalindeki hedeflerinin ilk 20’ye girmek olduğunu söyledi.

Türkiye genelinde faaliyet gösteren tüm devlet okulları ve özel okulların takım olarak katılabildikleri “Türkiye Okullararası Zekâ Oyunları Bölge Finalleri Sınavı’’ Trabzon’da yapıldı.

18 ilden 220 takımın mücadelesine sahne olan ve büyük heyecanın yaşandığı yarışmada lise düzeyinde ilimizi temsil eden Kastamonu Fen Lisesi öğrencileri Karadeniz Bölgesinde 4’üncü,Türkiye genelinde ise 39’uncu oldu.

Okul Müdürü Metin Arabacı, ilk kez katıldıkları yarışmada elde edilen başarıdan duyduğu mutluluğu dile getirirken “Okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Barış Çiftçi, Kastamonu’yu ve okulumuzu temsil eden öğrencilerimiz Bekir Özen, Mehmet Metehan Atmaca, Alperen Osman Ocak, Eray Simsar, Ahmet Buğra Tiryaki başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi.

Arabacı, 21 Aralık’ta Ankara’da yapılacak Türkiye Finali’nde ilk 20’de olmayı hedeflediklerini söyledi.