İYİ Parti’den özel sağlık kuruluşlarını ziyaret turu

İYİ Parti İl Başkanlığı’nın Özel Anadolu Hastanesi’nden başlayan özel sağlık kuruluşlarını ziyaret turu Özel Nefes Hastanesi ve Akay Eğitim ve Rehabilitasyon Merkesi ile sürdü.

Ziyaretlerin amacına ilişkin konuşan İl Başkanı Ahmet Katar, amaçlarının Kastamonu’da her kesimin sorunlarını dinleyerek, ortak akılla çözüm önerileri sunmak olduğunu dile getirdi ve şunları söyledi:

“Göreve geldiğimiz günden beri hep dile getirdiğimiz bir konu var. Biz Kastamonu’nun  sesi olacağız. Kastamonulu vatandaşlarımızın derdine ortak olacağız. Bu doğrultuda değişik toplum kesimleri ile bir araya gelmeye başladık. Şu an Türkiye’de herkesin bir takım problemleri var. Herkes derdine çare, çözüm peşinde. Ama bu problemlerini dile getirebilecek alan bulamıyorlar. Bizim amacımız bu insanlarımıza, kuruluşlarımıza ulaşmak. Bu bağlamda ilimizde faaliyet gösteren Özel Sağlık Kuruluşlarını ziyaret ettik. İnşallah bu görüşmelerde edindiğimiz izlenimleri İl Sağlık Müdürümüz ile de yakın zamanda paylaşacağız. Burada özellikle üzerinde durmak istediğim bir diğer konu şu an ciddi bir yatırımla ilimizde faaliyete başlayan ama SGK anlaşması noktasında problemler yaşanan Nefes Hastanesi’nin durumu. Tarihe not düşmek açısından söylemekte fayda buluyorum. Kastamonu’da sağlık hizmetine erişim noktasında ciddi  problemler var. Hemşerilerimiz Kastamonu Devlet Hastanesinden randevu almak için ciddi sıkıntılar içine giriyorlar. Bu hepimizin malumu. Hal böyle iken özel girişimlere ihtiyacımız olduğu bir ortamda biz köstek değil destek olmalıyız.”