Aygün’den Taşköprü’ye övgü

“Taşköprü’nün adının neden önde olduğunu bugün çok iyi anladım”

İşadamı Cengiz Aygün, Belediye Başkanı Abdullah Çatal’ın daveti üzerine geldiği Taşköprü’de tarihi ve kültürel anlamda önem taşıyan bölgeleri ziyaret etti.

Başkan Çatal ve Yardımcısı Harun Yalçın’ın eşliğinde Pompeiopolis Antik Kenti’ni ve Kent Müzesi’ni gezen Aygün, şunları söyledi:

“Taşköprü’ye özellikle Pompeiopolis’i görmek için geldim. Daha önceki gelişlerimde Kent Tarihi Müzesi’ni Pompeioplis Antik Kenti’ni detaylı olarak gezip görme şansım olmamıştı. Bugün gerçekten hayranlıkla,şaşkınlıkla izledim. Burada muhteşem bir tarih yatıyor. Dünyanın muhteşem derecede ilgisini çekecek bir tarih var burada, ama bu tarih maalesef yeterince gün yüzüne çıkartılıp dünyaya sunulamıyor. Bu bizim ve Taşköprü’nün bir hazinesi,müzemizi de gezdiğim e Taşköprü’de hazinenin ne kadar çok olduğunu anladım. Ben İstanbul doğumluyum. Babam Cide’li ama neden Taşköprü diğer ilçeler arasında her kulvarda öncülük ediyor diye her seferin de düşünürdüm. Bugün neden Taşköprü olduğunu çok iyi anladım. Hakikaten Kastamonu siyasetinde,ticaretinde ve genelinde Taşköprü ağırlığı var. Ama maalesef Taşköprü’ye hak ettiği değeri vermiyoruz,aslında Taşköprü’nün yapılacak çok işi var. İnşallah Abdullah Başkanım ve ondan sonra da gelecek olan yönetimlerin çabaları ile Taşköprü’de ki diğer değerleri de ortaya çıkartırız.”

Taşköprü Belediye Başkanı Abdullah Çatalda,ziyaretlerinden dolayı işadamı Cengiz Aygün ve beraberindekilere teşekkür etti.

Haber: Oğuzhan ERDOĞAN