Kadın girişimcilere kooperatifleşme konusunda Belediye’den tam destek

Kadınların çeşitli sektörlerde kooperatifleşmesinin önemine işaret eden Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Bu konudaki girişimlere Belediye olarak tüm desteği vereceğiz” dedi.

Kadın girişimcilere yönelik olarak mikrokredi çalışması başlattıklarını kaydeden Babaş, “Mikrokredi ile kadın kooperatiflerini bir noktada buluşturabiliriz” değerlendirmesinde bulundu.

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, kadın girişimciliğine yönelik her çabayı desteklediklerini kaydederek, “Kadın kooperatifleri de bu yönde bir girişim ve Belediye olarak gerekli desteği sağlayacağımız gibi öncülük yapmaya da hazırız” açıklamasında bulundu.

“Tüm desteği vereceğiz”

Kadınların çeşitli sektörlerde kooperatifleşmesinin önemine işaret eden Belediye Başkanı Babaş, “Kadın girişimciliğine büyük önem veriyoruz. Kadınların ekonomiye olan katkısının farkındayız. Kadın kooperatifleri son yıllarda ülkemizde gündeme gelmeye başlayan yeni bir kavram. Yeter ki kadınlar bir arya gelsinler, işbirliği yapsınlar, gıda üretiminden tekstile kadar birçok alanda emeklerini sergileyebilirler. Şehrimizde bu konudaki girişimlere Belediye olarak tüm desteği vereceğiz” dedi.

“Bir noktada buluşturabiliriz”

Kadın girişimcilere yönelik olarak mikrokredi çalışması başlattıklarını kaydeden Belediye Başkanı Babaş, “Girişimciliği desteklemek amacıyla mikrokredi çalışmamızı başlattık. Bununla ilgili Belediye Meclisi’nden gerekli bütçeyi ve düzenlemeyi hazırladık. Mikrokredi ile kadın kooperatiflerini bir noktada buluşturabiliriz” değerlendirmesinde bulundu.