“Kahveciler Belediye’den denetim istedi”

Oda Başkanlığına yeniden seçilen Murat Yazımcı, en büyük sorunlarının ruhsatsız çalışan yerlere yönelik denetimlerin eksikliği olduğunu söyledi ve Belediye’ye bu konuda talepte bulundu.

 

 

Kahveciler Odası Başkanlığı olağan kongresi dün yapıldı.

242 üyesi bulunan Kahveciler Odası’nın kongresinde başkanlığa Murat Yazımcı yeniden seçildi.

Divan Başkanlığını KESOB Başkanı Dursun Ergin yardımcılığını Şoförler Odası Başkanı Mehmet Tiryakioğlu, Katip Üyeliklerini de Ali Karaman, Aydın Demirci ve Cemil Kalkan’ın yaptığı kongrede yönetim kurulu Mehmet Gürsu, Hasan Özçelik, Özkan Musaoğlu, Ali Yanıkoğlu, Murat Keçe ve İrfan Topalaklı’dan oluştu.

Denetim Kurulu’na da Ali Karaman, Servet Uzun ve Hakan Çelik seçildi.

Oda Başkanı Murat Yazımcı, kongrede yaptığı konuşmada, en büyük sorunlarının ruhsatsız çalışan yerlere yönelik denetimlerin eksikliği olduğunu söyledi.

Yazımcı şöyle konuştu:

“Kahveciler Odası olarak bizim en büyük sorunumuz denetimlerin yetersizliğidir. Bizler oda olarak, ruhsatsız olarak çalışan işyerlerinin denetlenmesini istiyoruz ve gerekli yazışmalar ile bunu yerine getiriyoruz.Ancak ne yazık ki yeterli denetim yapılmamakta yada başka odalara olan kayıtları ile çalışan bazen hiç ruhsatsız çalışan ve kahvecilik yada çay ocağı işletmeciliği yapan işyerleri mevcut. Bizler kendi yaptığımız denetimlerde tespit etmiş olduğumuz kişileri belediyemize bildiriyoruz ve denetim yapılmasını istiyoruz.
Bir lokanta dışarı çay veremez. Bir dernek yada lokal dışarı çay veremez. Kahvehane gibi çay ocağı çalışamaz. Bunların denetlenip ruhsatlarının oda kayıtlarının incelenmesini istiyoruz.
Öyle inanıyorum ki, bu inançlı çalışma temposuyla siz değerli üyelerimize daha iyi hizmetler verip odamızı daha iyi bir konuma getirebilme kararlılığı içerisindeyiz. Yeterki sizlerin desteği ve güveni birlik beraberlik ve kardeşlik içerisinde bizlerin üzerinde olsun.”

Kongreye katılan Belediye Başkan Vekili Eşref Can, Yazımcı’nın denetimle ilgili eleştiri ve talebini cevaplarken şunları söyledi:

“Ruhsatlı kahvelerimiz dışında içki içeren kahvehanelerde oluyor, kumar oynatan kahvehanelerde oluyor. Polisimiz marifetiyle bu konularda raporlar tutuluyor. Bu raporlar belediyeye geliyor. Bizde gerekli işlemleri yapıyoruz. Yine de ruhsatsız kaçak kahvehaneler varsa, belediyemize bilgi verin, biz yine gerekli işlemleri yaparız.”

Kongreye AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik, Belediye Başkanvekili Eşref Can, CHP İl Başkanı Hasan Baltacı ve Yönetimi, KESOB Başkanı Dursun Ergin, Oda Başkanları, Partililer, Kuzeykent Mahallesi Muhtarı Ayhan Kılıç, Sendika Başkanları ve üyeler katıldı.

CM