Kale’nin ihalesi 29 Kasım’da

Kastamonu Kalesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 29 Kasım tarihinde restorasyon ihalesine çıkacak.

Kastamonu turizmi için önemli sayılacak olan bu adımı Belediye Başkanı Tahsin Babaş duyurdu. Kastamonu’yu Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer aldıracak konuma kavuşturmak için başlattıkları tarini ve kültürel seferberlik projeleri kapsamında Kastamonu Kalesi ile ilgili önemli bir gelişmenin olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Kale’nin restorasyon yapım işi ihalesi Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından 29 Kasım’da gerçekleştirilecektir” dedi.

Başkan Babaş, Olukbaşı mevkiinde Sanat Okulu’nun (Taş Mektep) hemen alt kesiminde yer alan Kaya Mezarları ile ilgili de bu ay içerisinde bir çalışma başlayacağını söyledi.

Başkan Babaş, “Tarihi ve kültürümüzü canlandırmak adına yaptığımız tüm projelerde bizlerden desteğini bir an olsun esirgemeyen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Başbakanımız Binali Yıldırım’a, Kültür ve Turizm Bakanımız Numan Kurtulmuş’a tüm hemşehrilerim adına şükranlarımı sunuyorum. İnşallah Kastamonu Kalesi’nin restorasyonu en kısa zamanda tamamlanacak ve ihtişamıyla Kastamonu’nun değerine değer katmaya devam edecektir. Şehrimize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.