Maşalacı’dan çok sert istifa çağrısı

MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı, partilerinin gücüyle göreve geldiklerini belirttiği, sonradan da istifa ederek yeni kurulan İYİ Parti’ye geçiş yapanlara karşı çok sert açıklamalarda bulundu.

Bu kişilerin seçilmiş oldukları görevlerinden de istifa etmeleri gerektiğini söyleyen Maşalacı, “Vatandaşımızın partimize verdiği oyları kirletmeyin” dedi.

İbrahim Maşalacı’nın çok ifadelerinin yer aldığı açıklaması şu şekilde:

“Milliyetçi Hareket Partisi’nin çatısı altında vatandaşımızın oyları ile Belediye Başkanı, İl Genel Meclisi üyesi, Belediye Meclis üyesi olup ve halen MHP’ye üye olanlar, yeni kurulan partinin kurucular kurulu toplantısına katılan, yine genel merkezinin açılışına katılıp rozet takanlar ve boy boy fotoğraf paylaşanlar, lafa gelince 40 yıllık ülkücülükten bahsedenlere sesleniyorum.

‘İyi’ bir Türkiye için yola çıkıp, ‘iyi’ insan olduğundan bahsedenler. Yakanıza taktığınız Belediye Başkanlığı, İGM ve Belediye Meclis üyeliği rozetlerini çıkartın. Vatandaşımızın partimize verdiği oyları kirletmeyin. Eğer biraz izan sahibiyseniz sadece MHP üyeliğinden istifa etmeyip, partimiz sayesinde aldığınız sıfatları da bir an önce bırakırsınız.

MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı’yı bu sert açıklamaya iten en önemli etken sosyal medyaya da düşen İl Genel Meclisi üyesi Mehmet Çıvgın’a İYİ Parti rozetinin Genel Başkan Meral Akşener tarafından takılması oldu. Çıvgın, MHP’den istifa ederek İGM üyeliğine İYİ Parti’de devam edeceğini açıklamıştı. Maşalacı da son açıklamasında MHP oylarıyla Meclis üyesi olan Çıvgın’ı bu görevinden de istifa etmeye davet etti.

Halen partimize üye olup, bu toplantılara katılanlar Milliyetçi Hareket Partisi’nin adını daha fazla kirletmeden biran önce istifa edin. Sizlerle ilgili partimizin yetkili organlarınca hakkınızda gerekli hukuki süreç başlatıldığında bir sürü iftira ve karalama atmayın. Hele hele mağdur edebiyatına hiç girmeyin. Ağzınıza Başbuğ Türkeş’in ismini de hiç almayın.

Herkes iyi bilmelidir ki Ülkücü’nün siyasi kimliği Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Ülkücülerin Türk milletinin hayrına ve çıkarına söyleyeceği çok sözü, yapacağı çok işi vardır. Bu yüzden Türkiye’ye ve Türklüğe düşmanlık edenlerin eskiden beri evvela Milliyetçi Ülkücü Hareket’e ve liderine saldırması boşuna değildir. Çünkü Milliyetçi Hareket, Türkiye’nin son kalesi, ele geçirilmesi imkânsız burcudur. Hareketin hafızasına sahip Ülkücüler, dün Türkeş’e bugün Bahçeli’ye ve kadrolarına saldıranların hep benzer isimler olduğunu ve aynı amaca hizmet ettiklerini gayet net görmektedir.

Bilinmelidir ki; Ülkü Ocaklı kimliğimizin yanı sıra siyasi organizasyonumuz Milliyetçi Hareket Partisi’nde, O’nunla birlikte Türk milletine hizmet etmiş kadro insanları olarak, kutlu Ülkü bayrağını şerefle taşımaktan bir adım geri durmayacağız ve Türkeş’in aziz hatırasını yaşatmaya devam edeceğiz.”