“Kale’ya bayrağımız dikeceğiz”

MHP İl Başkanı İsmail Sarıoğlu, “Geçmişte kendi iç çekişmelerimizden dolayı kaybettiğimiz mevzi ve kaleleri geri almak adına biz elimizden gelen gayreti ortaya koyacağız. Bu doğrultuda sıkmadık el, girmedik gönül bırakmayacağız. Bu doğrultuda 3 milletvekilliğine de talibiz” dedi. Birinci sıra adayı Hacı İbrahim Maşalacı da,  3 milletvekili olarak hedeflerini gerçekleştireceklerini  ve Kastamonu Kalesi’ne bayraklarını dikeceklerini söyledi.

 

Milletvekili adaylarını belirleyen MHP dün Şeyh Şaban-ı Veli Camii’nde kurban keserek seçim startını verdi. Hz. Pir’de düzenlenen programda MHP İl Başkanı İsmail Sarıoğlu kısa bir konuşma yaptı.

Sarıoğlu, “İlimizin büyük zatlarından, ülkemizin dört manevi direğinden birisi olan Hz. Pir Şeyh Şabanı Veli yanında bugün kurban kesimi ile ve ardından da il başkanlığımızda yapılacak olan tanıtım ile seçim startını vermiş oluyoruz. Allah birliğimizi ve dirliğimiz daim etsin. Hayırlara vesile etsin” dedi.

Sarıoğlu, Hz. Pir programının ardından il binasında düzenlenen toplantıda milletvekili adayları Hacı İbrahim Maşalacı, Tarık Ziya Çağılcı ve Muharrem Avcı’yı parti üyelerine tanıttı.

Sarıoğlu burada yaptığı konuşmada, “Bilinmeli ki Türk Milleti ve Türk Devleti yalnız ve sahipsiz değildir. Her yerde, her noktada, her safhada Türk milliyetçileri ve ülkücüler görev almaya, inisiyatif almaya, gerektiği yerde geçmişte olduğu gibi seve seve canlarını ortaya koymaya hazırdırlar. İttifaklar, birliktelikler ne olursa olsun, adına ne konursa konsun, bizler tarafız. Bizler Türk Devleti’nin, Türk Milleti’nin tarafıyız. Bu gerçeği geçmişte olduğu gibi şimdi de ispat etmiş ve her türlü fedakarlığı ortaya koymuştur. Bundan sonraki süreçte Türk Milleti’nin, Türk Devleti’nin ilelebet payidar olması için hiçbir hesap içinde olmadan canını, kanını ortaya koymaya hazırdırlar. Geçmişte kendi iç çekişmelerimizden dolayı kaybettiğimiz mevzi ve kaleleri geri almak adına biz elimizden gelen gayreti ortaya koyacağız. Bu doğrultuda sıkmadık el, girmedik gönül bırakmayacağız. Bu doğrultuda 3 milletvekilliğine de talibiz”dedi.

Hacı İbrahim Maşalacı

MHP birinci sıra Milletvekili Adayı Hacı İbrahim Maşalacıda, 3 milletvekili hedeflerini gerçekleştirecek, Kastamonu Kalesi’ne bayraklarını dikeceklerini söyledi.

Muharrem Avcı
MHP üçüncü sıra adayı Muharrem Avcı ise şöyle konuştu:

“Malumunuz 3’üncü sıra adayım. Üçüncü sıraya sıra gelir ya da gelmez. O kadar önemli değil. Burada ana konu MHP Genel Merkezi tarafından aday gösterilmek en büyük şereftir. Nefs-i emmare diye bir durum var. İçimdeki nefis bana ‘Üçüncü sıra nereden gelecek?’ dedi. Evdekilerde aynı şeyi dedi. Demoralize olmadığım değil. Fakat bu bir dava. Biz 45 senemizi bu davaya adadık. Dolayısıyla bu davanın zaferidir, esas olan. Bu davada şahıslar önemli değil. Bu davada burçlara bayrağı dikmektir esas olan. Bütün aday adayı arkadaşlarımız sözleştik. Biz hep birlikte olacağız. Dargınlık, kırgınlık yok. Biz bu davaya kellemizi koyduk.”

Tanıtım programı yapılan açıklamalardan sonra basına kapalı olarak devam etti. CM