Kapanan kavşak BM gündeminde

Belediye Meclisi, Aralık ayı ilk toplantısını Belediye Başkanvekili Eşref Can başkanlığında gerçekleştirdi.
Meclisin ana gündemini geçtiğimiz hafta Belediye tarafından trafiğe kapatılan Mehmet Akfi Ersoy Mahallesi kavşağı oluşturdu.
Mahalle sakinlerinin imza kampanyası başlattığı kavşağı gündeme taşıyan isim ise AK Partili meclis üyesi Necati Atak oldu. Atak, mecliste söz alarak “Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde bulunan kavşağın neden trafiğe kapatıldığını öğrenmek istiyorum. Çünkü biz meclis üyeleri olarak vatandaşlarla diyaloğa geçiyoruz ve vatandaşlarımız buranın neden trafiğe kapandığını bilmek istiyor” dedi.
Konu ile ilgili açıklama yapan Belediye Başkanvekili Eşref Can ise “O bölgede trafik sıkışıklığı ve daralma vardı. O yüzden böyle bir tedbir alınmak zorunda kalındı. Bence çok yanlış bir uygulama değil. Orada ki sıkışma ve daralma ortadan kalktı. Şimdi transit geçiş sağlanıyor. Bunlar geçici tedbirlerdir. Büyük ihtimalle ilerleyen zamanlarda o bölgede bir battı çıktı olacaktır” ifadelerini kullandı.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) meclis üyesi Muzaffer Berber ise o bölgede ki uygulamanın gayet yerinde olduğunu dile getirdi ve desteklediğini belirtti.