Bıyıklı’dan iktidarın tepkilerine cevap

CHP İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı, Türkiye gündeminin baş sırasındaki iki siyasi olay ve bunların yansımalarıyla  ilgili olarak yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu’nun ortaya koyduğu belgelerin iktidarı rahatsız ettiğini ve bu yüzden de muhalefeti baskı altına almaya çalıştıklarını belrtti ve “Biliyoruz, uykularınız kaçıyor. Gerçeklerin, bir gün mutlaka ortaya çıkmak gibi huyu  vardır.  Hiç boşuna bildik iddiaların arkasına sığınmayın. Genel Başkanımıza ağız dolusu hakaretlerle bir yere varamazsınız” dedi.

CHP İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı, Türkiye gündeminin baş sırasındaki iki siyasi olay ve bunların yansımalarıyla  ilgili olarak yazılı bir açıklamada bulundu.

Bıyıklı’nın açıklaması şöyle:

“Geçtiğimiz hafta içerisinde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortaya koyduğu belgeler öyle görünüyor ki birilerini çok rahatsız ediyor. Yandaş medya mensupları ile birlikte AKP’nin sözcüleri ve her dereceden yetkilileri  belgeleri Genel Başkanımızın elinde görür görmez hemen yaygarayı bastılar:Sahte, fotokopi, FETÖ uydurması, belgeleri kim vermiş, vs… Bu koroya Şehrimizegelen bir AKP yöneticisi de katıldı. İftiraymış, FETÖ’nün oyunuymuş.15 Temmuz darbe girişimini bir fırsat olarak kullanan iktidar hoşuna gitmeyen her sözün, her olayın ve her hareketinFETÖ’nün oyunu olduğunu iddia edip  muhalefeti  baskı altına almaya çalışıyor. Genel Başkanımız bir soru üzerine belgelerin iddia edilen kanaldan değil, yurtsever bir vatandaştan geldiğini açıkladı. Siz bu ülkede herkesi sindirip korkuttuğunuzu;  bunca yapılanlara kimsenin itiraz edemeyeceğini ve sesini çıkaramayacağını mı sanıyordunuz?  Haksızlığın, hukuksuzluğun, yenilen kul haklarının bir gün ortaya çıkmayacağını mı sanıyordunuz? İşte bir yurtsever vatandaş korkmadan perdeyi açtı. Gerisi mutlaka gelecek.

Bazılarının sinirlerini fazlasıyla bozan bir diğer gelişme de ABD’de Rıza Sarraf’ın açıklamaları oldu.  Bu kişi ile dört bakanın, bazı bakan çocuklarının ve bazı bürokratların karanlık ve kirli ilişkilerinin üzerini  Meclisteki Komisyonda parmak çokluğu ile örttüğünüzü sanıyordunuz. Şimdi ABD’den gelen itiraflar ülkemizde nelerin döndüğünü ortaya çıkarıyor.

Biliyoruz, uykularınız kaçıyor.Gerçeklerin, bir gün mutlaka ortayaçıkmak gibi huyu  vardır.  Hiç boşuna bildik iddiaların arkasına sığınmayın. Genel Başkanımıza ağız dolusu hakaretlerle bir yere varamazsınız.Boşuna yaygara kopararak üste çıkmaya çalışmayın. Halinizi İsmet İnönü’nün yıllar önce söylediği şu sözler çok güzel anlatıyor: Suçluların telaşı içindesiniz.”