KASMEK, kapılarını Ahşap Birimi ile açacak

“4 BİN KURSİYERE HİZMET VEREBİLECEĞİZ”

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, projeleri arasında yer alan Belediye Ahşap Birimi’nin, yine bir diğer projesi olan Kastamonu Mesleki Eğitim Kurs Merkezi’nde (KASMEK) kısa süre içinde faaliyete geçeceğini açıkladı.

Vidinlioğlu, “Kastamonu Mesleki Eğitim Kurs Merkezi projesi çok değerli. Restorasyonunu tamamladığımız binamızda faaliyetler tam anlamıyla başladığında 270 kurs programı gerçekleştirilebilecek ve 4 bin kursiyere hizmet verilecek” dedi.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, projeleri arasında yer alan Belediye Ahşap Birimi’nin, yine bir diğer projesi olan Kastamonu Mesleki Eğitim Kurs Merkezi’nde (KASMEK) kısa süre içinde faaliyete geçeceğini açıkladı.

Kastamonu’nun geleceğe dönük hedeflerine ulaşmak adına Ahşap Birimi’nin hayati bir önem taşıdığını vurgulayan ve birimle ilgili makine ve atölye araç ve gereçlerinin alındığını belirten Başkan Vidinlioğlu, “Konak turizmi noktasındaki eksikliklerimizi bu birimimizin faaliyete geçmesiyle birlikte hem daha uygun maliyetle, hem de daha hızlı şekilde giderebileceğiz” dedi.

“4 BİN KURSİYERE HİZMET VEREBİLECEĞİZ”

KASMEK binasında başka alanlarda da eğitim verileceğini hatırlatarak sözlerini sürdüren Başkan Vidinlioğlu şöyle dedi:

“Kastamonu Mesleki Eğitim Kurs Merkezi projesi çok değerli. Restorasyonunu tamamladığımız binamızda faaliyetler tam anlamıyla başladığında 270 kurs programı gerçekleştirilebilecek ve 4 bin kursiyere hizmet verilecek.

Yine bu proje bünyesinde KASMEK binasında üç çok amaçlı sınıf, bilişim teknolojileri atölyesi, üç robotik kodlama atölyesi, zeka oyunları atölyesi, E-spor atölyesi, üç müzik atölyesi de bulunacak.

“BİLİM MERKEZİ DE OLACAK”

“KASMEK binamızın içerisinde 400 metrekarelik bir alanda 12 sergi alanı oluşturuyoruz. Burada fizik, kimya ve biyoloji alanları ile ilgili konuların deneysel olarak anlatıldığı materyallerde olacak. Bir bilim merkezimizde böylelikle bu binanın içerisinde yer alacak. Yapılacak planlama ile bu merkez haftanın bazı günleri grup ziyaretlerine, bazı günleri ise bireysel ziyaretlere açık olacak.

“AHŞAP BİRİMİ TARİHİ PROJELERİN ATARDAMARI OLACAK”

“Ahşap Birimi’ni çok önemsediğimi her fırsatta dile getirdim. Bu birimin tarihi gün yüzüne çıkartma hedeflerimiz doğrultusunda bizlere büyük katkı sağlayacağı düşüncesindeyim. İlk etapta 7 ustamız burada çalışacak. Atölyemizi kurduk. Hatta küçük çalışmalar bile yapılmaya başlandı. Tarihi projelerimizin hayata geçmesi noktasında Ahşap Birimi atardamar görevi görecek.

“NASRULLAH İLE KALE ARASI İLK ETAP PROJESİ ONAYLANDI”

“Nasrullah ile Kale arasındaki Kentsel Dönüşüm projemiz şehrimiz açısından önemli. İlk etap çalışması 81 dönümlük bir alanda gerçekleştirilecek. İkinci ve üçüncü etap sokak sağlıklaştırma çalışmalarımız ile bir bütünlük oluşacak ve tarihi ihtişamımızın gün yüzüne çıkmasında büyük bir adım atılmış olacak.

Bu projeleri destekleyecek olan konak restorasyonu projelerimiz ise Ahşap Birimi’miz ile hız kazanacak. Burada hazırlanan tüm projeler bir zincir gibi birbirinin halkası. İyi planlama sonucunda başarılı işler çıkmaya devam edecek. Buna inancım tam.”