Kastamonu İrem’e ağlıyor

Polisgücü Kız Basketbol Takımı’nın kaptanı İrem Güngör, iki yıldır büyük bir cesaret ve dirayetle savaştığı lösemiye yenik düştü.
• Cuma gecesi durumu ağırlaşan ve hastaneye kaldırılıp yoğun bakıma alınan İrem, tıbbi müdahalelere cevap vermedi ve 17 yaşında aramızdan ayrıldı.
• Lösemiyle savaşını internetteki bloğunda paylaşan ve yazdıkları yüreklerde yer eden genç sporcumuz, gözyaşları arasında son yolculuğuna uğurlandı.
Kastamonu, Cumartesi günü bir genç ölümüyle sarsıldı.
Polisgücü Kız Basketbol Takımı’nın kaptanı İrem Güngör, iki yıldır büyük bir cesaret ve dirayetle savaştığı lösemiye yenik düşüp henüz 17 yaşırdayken aramızdan ayrıldı.
2 yıldır lösemi tedavisi gören İrem Güngör’ün cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi.
Kastamonu Basketbol Amatör Ligi’nde mücadele eden Polisgücüspor’un kaptanlığını yapan İrem Güngör, 2013’te antrenman sırasında sırtında hissettiği şiddetli ağrıyla Dr. Münif İslamoğlu Kastamonu Devlet Hastanesi’ne başvurmuş, yapılan tetkiklerde kendisine lösemi tanısı konulmuştu.
Abdurrahman Paşa Lisesi birinci sınıf öğrencisiyken hastalığı nedeniyle okulunu ve çok sevdiği basketbolu bırakan İrem Güngör, iki yıl boyunca büyük bir cesaret, inanç ve cesaretle sürdürdüğü tedavisinden olumlu sonuç alındığı umudunu taşırken yeniden nükseden melun hastalığın pençesinden kurtulamadı. Cuma gecesi evde şikayetleri artınca ailesi tarafından Dr. Münif İslamoğlu Kastamonu Devlet Hastanesi’ne kaldırılan İrem Güngör, sabaha karşı yoğun bakımda hayatını kaybetti.
Emniyet görevlisi Mustafa Güngör’ün kızı olan İrem Güngör’ün cumartesi günü düzenlenen cenaze törenine İl Emniyet Müdürü Mustafa Yoldan’ın yanı sıra çok sayıda arkadaşı ve seveni katıldı. İl Emniyet Müdürlüğü’nde bekçi olan Mustafa Güngör ve eşi Yıldız Güngör, cenazede 3 çocuklarından birini kaybetmenin tarifsiz acısı içinde taziyeleri kabul ederken, İrem’in takım ve okul arkadaşları da gözyaşlarına boğuldu.
İrem Güngör’ün cenazesi, öğle namazından sonra kılınan cenaze namazının ardından Okmeydanı mezarlığında toprağa verildi.
İrem Güngör, hastalığı ile mücadele ederken yaşadıklarını ve duygularını da kendi adına açmış olduğu blog sayfasından paylaşmıştı. CM