“Kastamonu ortak akıl yönetimi ile tanışacak”

MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu, Şehit Burak Kapucuoğlu İlk ve Ortaokulunu, Huzurevini, El Sanatları Atölyesini, Polis Evini, Anadolu İsfendiyar Hastanesini, Final Temel Lisesini, Yeni Ay Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezini Erden Fitness ve Sevi Mantı Butiği ziyaret etti.
Gerçekleştirdiği ziyaretlerin ardından konuşan Vidinlioğlu, şunları söyledi:
“Ziyaretlerimizde hep ‘ortak bir akıl’ oluşturacağız dedik. Buna olan inancım da sahada olduğum süre içerisinde artarak devam ediyor. Şehrimiz hakkında sohbet ediyoruz. Yapılması gerekenleri konuşuyoruz. Hemşerilerimiz de sağ olsunlar, bizimle görüşlerini paylaşıyorlar. Hepsine tekrar teşekkür ediyorum. Akıllı, şeffaf, katılımcı ve üreten belediyecilik anlayışımızı uygulayacağız. Her hemşerimizin fikrini alacağız. Konunun muhataplarını ve profesyonelleri dinleyeceğiz. Ortak bir karara varacağız. O yüzden ‘Akıllı Kent Kastamonu’ başlığımız oldukça önemli. E-Referandum ve bilgi servisleri özellikleri ile hemşerilerimiz dertlerini, isteklerini bize iletebilecek, görüşlerini belirtebilecekler. Bizi denetleyebilecekler. Buna imkan sağlayacağız” dedi.
“YÖRESEL ÜRÜNLERİMİZİ MARKALAŞTIRACAĞIZ”
Vidinlioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Yerel markalaşmayı sağlamamız gerekiyor. Birçok yöresel ürünümüz var. Bunlar birbirinden güzel ürünler. Fakat yıllardır aynı şekilde üretip farklı bir sonuç bekliyoruz. Bunu değiştirmemiz lazım. Biz de bu yüzden yöresel ürünlerimizi yerelliklerini kaybetmeden yeniden tasarlayacak ve pazarlanmasını sağlayacak ekipler kuracağız. Tasarım ekiplerimiz, yöresel ürünlerimizin yerelliklerini kaybetmeden yeniden tasarlayacaklar. Pazarlama ekiplerimiz bu yeniden tasarlanan ve üretilen yöresel ürünlerimizi fuarlar, tanıtım günleri ve e-ticaret gibi birçok yoldan ülkemize hatta yurt dışına pazarlamak için çalışacak. Yöresel ürünlerimizi çağın gereksinimlerine ve şartlarına uygun, modern bir tarzda yeniden üreterek markalaşmasını sağlayacağız. Yöresel ürünlerimizi şehrimizde kimseye satamayız. Çünkü neredeyse herkes üretiyor ya da neredeyse her evde bulunuyor artık. Bunu ülkemize hatta dünyaya yaymamız lazım. Böylece bu ürünleri üreten ustalarımız, çıraklarımız gelir elde etmiş olacaklar. İstihdam sağlamış olacağız. Ahşam oymalarımızdan örgü sepetlerimize, bakır ürünlerimizden urgan ürünlerimize kadar tüm ürünlerimizi yenileyecek ve markalaştıracağız. Şehrimizin adının duyulmasını, tanıtımını da sağlamış olacağız”
MHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Op. Dr. R. Galip Vidinlioğlu ve eşine ziyaretlerinde MHP Kastamonu Kadın Kolları İl Başkanlığı ile bazı İl ve Belediye Meclis Üyeliği Adayları eşlik etti.