“Kastamonu’nun gelişimi artacak’

Vali Vekili Yaşar Karadeniz, toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Ilgaz Tüneli ile Kastamonu’nun gelişiminin artacağını, havayolu ve karalu ulaşımının gelişmesiyle de  Kastamkonu’nun daha iyi tanıtılmasının ve sanayiinin gelişiminin sağlanacağını söyledi.

Karadeniz konuşmasında şöyle dedi:

İnanç ve kültür turizminde önemli bir potansiyele sahip Evliyaylar Şehri Kastamonu’ya gelerek bizleri onurlandırdınız. Çanakkale Türküsü’nü yakan, Kurtuluş Savaşı’nda İnebolu’dan Ankara’ya lojistik hattı kuran Kastamonu her türlü fedakarlığa hazırdır.

Bugün burada 142 adet yatırımın açılışını birlikte yapacağız. Yatırımların toplanm tutarı 672 milyon liradır. Bunlardan ayrı olarak geçtiğimiz Aralık ayında açılan 15 Temmuz İstiklal Tüneli ile Kastamonu’nun gelişimi artacaktır. Havayolu ve karayolu ulaşımının gelişmesi, Kastamonu’nun tarihi, doğal ve kültürel değerlerinin daha iyi tanıtılması ve sanayinin gelişmesi sağlanacaktır. Kastamonu İnebolu karayolu tamamlandığından Karadeniz’den İçanadolu’ya tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi yeni bir lojistik yol açılacaktır. Köydes’te en fazla ödeneği Kastamonu almıştır. Bunun için sizlere teşekkür ederiz.