Babaş: Kararımız net

Toplu açılış töreninde kkürsüye gelen ilk isim olan  Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Cumhurbaşkanı’na hitaben yaptığı konuşmada, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi oylamasında, Kastamonumuzun kararı nettir, kararımız evettir” dedi.

Babaş şöyle konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanım, ahde vefa şehri, evliyalar ve şehitler diyari Kastamonumuza hoşgeldiniz, şeref verdiniz efendim.

Sayın Cumhurbaşkanım; Çanakkale’nin ruhu, Kurtuluş Savaşı’nın kahramanı olan ecdadın asil torunları değerli hemşehrilerimizi ve Kastamonumuzu bu mutlu günümüzde teşriflerinizle onurlandırdığınızdan ötürü tüm kentimiz adına şükranlarimi sunuyorum.

Tarihi kahramanlıklarla, destanlarla dolu olan, kültür ve medeniyet şehri Kastamonumuz;  zatalinizin Başbakanlığı döneminde Ak belediyecilik anlayışıyla buluşmuştur.

Sayın Cumhurbaşkanım; halka hizmet Hakk’a hizmettir düsturuyla geride bıraktığımız üç yılda 265’in üzerinde projeye imza atarak yaklaşık 135 milyon TL’lik bir yatırım yapmış bulunmaktayız. Kutsal davamız yolunda alnımız ak bir şekilde hizmetlerimizi sürdümenin elhamdülillah gururunu yaşıyoruz.

Sayın Cumhurbaşkanım, sizlerin talimatları ve himayelerinde gerçekleştirdiğimiz her bir proje ile büyük Türkiye’nin güçlü ili Kastamonu hedefine koşar adım ilerlemekteyiz. Genelde yapılan büyük hizmetler ile yerelde yaptığımız projeleri birbirine entegre ederek hem modern şehircilik anlamında hem de tarih şehri kentimizin gün yüzüne çıkması adına vargücümüzle çalışıyoruz. Sizlerin varlığından aldığımız güçle, millete, vatana, bayrağa ve inançlarımıza hizmet yolunda bıkmadan, usanmadan ve yorulmadan çalışmaya da devam edeceğiz.
Sayın Cumhurbaşkanım; ülkemizin bekası, çocuklarımızın istikbali için gerçekleştirilecek Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi oylamasında, Kastamonumuzun kararı nettir. Bu meydanda gördüğünüz Şeyh Şaban-ı Veli’nin, Şerife Bacı’nın ve Halime Çavuşun torunları 16 Nisan’da sandığa koşarak yine ülkesi için üzerine düşen sorumluluğu yerine getirecektir.

Kastamonumuz nasıl Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda ve 15 Temmuz’da destan yazdıysa 16 Nisan’da da demokrasi destanı yazacak ve 17 Nisan’da ülkesinin yeni Türkiye’ye, güçlü Türkiye’ye, istikrar dolu bir Türkiye’ye uyanmasına katkı sağlayacaktır. istiklalimiz, istikbalimiz ve tüm şehirlerimiz için kararımız ‘evet’tir.

Sayın Cumhurbaşkanım, zatalinizin de çok iyi bildiği gibi Kastamonulular hiçbir şeyden korkmaz. Yedi düvel toplanıp üzerimize de gelse, bizler değerlerimize iman dolu göğüsümüzü kalkan yaparak onlari koruyacak ve sizlerin liderliğinde yine tüm dünyaya demokrasi dersi vereceğiz. işte bu meydan bunun en büyük ispatıdır…

16 Nisan’da kazanan yine güçlü irade ve türkiye olacaktir. millet kazanacak, geleceğimiz kazanacaktır.

Cennet vatanın incisi olan, Selçuklu’nun ve Osmanlı’nın nadide eserlerini barındıran, huzur, ilim ve medeniyet şehri Kastamonumuza zatalinizin talimatlariyla son 15 yilda 7 milyar TL’nin üzerinde bir yatırım yapılmıştır.  Bu süreçte ilimizin hayalleri gerçekleşmiş, Kastamonu Havalimanı, Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli ve 520 yataklı yeni Devlet Hastanesi tamamlanarak hizmete açılmıştır. İlimizin en az 50 yıllık içme suyu ve zirai sulama ihtiyacini karşılayacak devasa bir proje olan Kırık Barajımızın ise ihalesi yapilmiş olup önümüzdeki ay içerisinde temeli atılacaktır. Adeta yeni bir ipek yolu olacak, Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayacak karayolu aksında ise son projeler hızla tamamlanmaktadır.

Kastamonumuzun makus tarihini yenmesinde ve Büyük Türkiye’nin güçlü ili olma hedefine koşar adım ilerlemesinde işte bu projelerin önemi çok büyüktür.

Sayın Cumhurbaşkanım, tüm hemşehrilerim adına ilimize yaptığınız ve yapacağınız yatıimlar için şükranlarımı sunuyorum.

Sayın Cumhurbaşkanım sözlerime Pirimiz Şeyh Şaban-ıVeli’nin sözleriyle son vermek istiyorum:

Gelişiniz güle güle, gidişiniz güle güle, her işiniz güle güle olsun.”