Kaymakamlar kararnamesi yayınlandı

  • Mülki İdari Amirleri Kararnamesi ile birlikte ilimize 1 vali yardımcısı ve 4 kaymakam ataması yapılırken, ilimizden de 5 kaymakam başka illerde görevlendirildi. Kararname ile birlikte ilimizde 7 ilçede değişiklikler yaşandı.

2020 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi dün yayınlandı. Bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan ve hizmet veya mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 427 mülki idare amirinin görev yerlerinin, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildiği belirtildi.

Kararname kapsamında Kastamonu’ya 1 Vali Yardımcısı ve 4 Kaymakam ataması yapıldı. Kastamonu Vali Yardımcılığına Bursa Vali Yardımcısı Fahrettin Göncü atandı. Cide Kaymakamlığına Malatya Vali Yardımcısı Ömer Sağlam, İnebolu Kaymakamlığına Diyarbakır Kocaköy Kaymakamı Yasin Yunak, Pınarbaşı Kaymakamlığına Konya Yunak Kaymakamı Mehmet Erdem Akbulut ve Doğanyurt Kaymakamlığına Hatay Yayladağı Kaymakamı Tahir Yılmaz getirildi.

5 KAYMAKAM BAŞKA İLLERE ATANDI

Kastamonu’da görev yapan 5 kaymakam ise kararname kapsamında başka illere atandı. İnebolu Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy Balıkesir Erdek Kaymakamlığına, Cide Kaymakamı Muhsin Duran Kalkan Mardin Mazıdağı Kaymakamlığına, Bozkurt Kaymakamı Barbaros Akbulak Malatya Pütürge Kaymakamlığına, Daday Kaymakamı Kemal Balaban Artvin Murgul Kaymakamlığına ve Çatalzeytin Kaymakamı İzzet Cem Eser ise Kırıkkale Çelebi Kaymakamlığına atandı.